Bábovičky na pískovišti a hrady na pláži baví stavět snad každé dítě. Koneckonců jako malí jste to nejspíš dělali i vy. A teď si představte, že jste dítě a máte na hraní celý Pískový svět. Právě ten nyní stojí na Dolní Moravě. Jedná se o naprosto ojedinělý zábavní park v České republice, kde si můžete hrát, odpočívat a něco nového se naučit.

Zajímá vás, jak velký je takový Pískový svět? Asi tak, že se tam například vejdou podzemní chodby, kterými můžete prolézat. Najdete tam i archeologické stanoviště, kde můžete nacházet a zkoumat archeologické vykopávky a pozůstatky z kostry mamuta. S sebou dětem nemusíte balit nic navíc, pracovní pomůcky pro malé archeology jsou připraveny na místě.

sd

Narazíte tam i na vyřezávané artefakty z doby lovců mamutů – oštěp, náhrdelník, džbán, lidskou kost, sošku nebo pazourek. Součástí Pískového světa je i Divoký západ s domečky „School“, „Station“, „Jail“, „Maining“ a „Saloon“. Do těch se dostanete sítí, lezeckou stěnou nebo žebříkem a ven skluzavkou. Na pískovišti si vyhrají caparti, větší děti, ale zabaví se tu i dospělí. Malé děti si zamilují tzv. Malou pískovou sestavu, což je stanoviště pro přemísťování písku s pracovním stolem, kbelíky a trychtýři. Pro větší děti je tu Velká písková sestava, kde už po kolejích jezdí opravdový pískový vlak. Vyřádíte se i na kolotoči, terénní houpačce nebo při rýžování zlataa drahého kamení.

ds

sd

sd

Reklama