MotylOpět nastal ten čas. Den co den (kromě pondělků) se až do 3. května budou před očima návštěvníků líhnout za skleněnými tabulemi exotického skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v pražské Troji nádherní obří exotičtí motýli.

Každoroční motýlí akce je unikátní jednak svým rozsahem, ale především skutečností, že vystavovány jsou živé exponáty, a nikoliv žádné přišpendlené mrtvolky!

Tropičtí martináči, otakárci a babočky pocházejí z anglického Stratfordu nad Avonou, kde se „vyrábějí“ v tamní motýlí farmě, vzdálené zhruba 200 km od Londýna.

Motyl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motýli a kukly určení pro pražskou výstavu se v přírodě vyskytují především v Africe, na Kanárských ostrovech, Filipínách, Thajsku, Malajsii, ve Střední a Jižní Americe. V ojedinělých případech si zaletí i do jižní Evropy.

Aby líhnutí nových přírůstků pokrylo celou výstavu, přicházejí kukly v několika zásilkách (zpravidla tisícovka týdně). Návštěvníci pak mají jedinečnou možnost sledovat líhnutí motýlů na vlastní oči, což se v přírodě podaří jen velmi vzácně...

Brány dnes již tradiční výstavy exotických motýlů se pro veřejnost otevírají od úterý do neděle, od 9 do 18 hodin.

Reklama