Fandíte rozkvetlým zahradám a etnické hudbě? Pak si 30. července večer zabalte batůžek a vydejte se ve směru Praha Troja.

Zdejší botanická zahrada vás zve na magickou zahradní party. Můžete si užít krásy rostlin v botanické zahradě, setkání s přáteli a rodinami v  jedinečném prostředí rozkvetlých expozic a to vše za doprovodu hudby a roztančení v přírodních rytmech. Všichni si mohou prohlédnout venkovní expozice botanické zahrady tak, jako ještě nikdy předtím a spojit to také s nevšedním kulturním zážitkem. Akce totiž probíhá od 19 hodin až do půlnoci. Návštěvníci tak budou moci shlédnout Botanickou zahradu v Praze v Troji také v noci a za speciální vstupné 200 Kč, být účastníkem nevšedního koncertu. Děti do 12 let budou mít vstup zdarma.

Na party bude možné ochutnat gastronomické speciality Jana Dlabala, vynikající čaje a kokosové nápoje z Amazonie. Účastníci budou moci relaxovat u masérů a shlédnout výstavu Inspirace zahradou. Také děti si přijdou na své v dětském malovacím koutku.

Na tento výjimečný večer nás v úvodu naladí hudební seskupení Úžas (ČR), svojí šamanskou improvizací hlasem, bubny, tibetskými mísami a zvonky, kalimbami, didgeridoo a různými chřestidly. Mezi dalšími hudebníky se předvedou Vimal DARPAN, australský hudebník a šaman, který bude doprovázen vynikající zpěvačkou Maureen Ji (hra na sitar) a hudebníkem Ravi (hra na kuru). Darpanova hudba se dotýká magických hlubin v srdci a zve k objevení kouzla našeho života. Maureen Ji je nositelkou mezinárodního hudebního projektu Lev Tahor, zpívá hebrejsky a portugalsky. Ravi je multiinstrumentalista, spojený s hudbou Amazonie a Indie.

Pořádají: Botanická zahrada hl. m. Prahy a Cesty Prožitku

Půjdete?