Milé čtenářky a čtenáři, víte, kde se nachází Krásný Dvůr? Krásných dvorů a dvorků známe asi dost ze svých bydlišť, ale Krásný Dvůr je jen jeden - obec, nacházející se v okrese Louny v Ústeckém kraji, kam vás zve naše čtenářka s nickem Lenig.

 

m

Najdete tu nejen národní kulturní památku Státní zámek Krásný Dvůr, ale především asi na 100 hektarech rozlehlý anglický park.

m

Zde nás čeká zhruba 14 zastavení na různých významných místech, jako je například Gotický templ, Čínský nebo Goethův pavilon,  Panův templ, Obelisk a další. Všechna zastavení na trase určitě stojí za to.

m

n

Na procházku parkem doporučuji nedeštivé počasí a hodně času, protože ti, kdo fotí, se budou posouvat hlemýždím tempem. Ke Gotickému templu se projdete na nejvyšší vrchol parku, ale opravdu stojí za podívanou. Hned za ním se nachází golfové hřiště, což se ke stavbě jaksi nehodilo, ale vyvážily to kvetoucí keře šeříků.

n

Kolem Čínského pavilonu jsme museli opatrně sejít po kamenných schodech, pokud jsme si chtěli cestu malinko zkrátit.

m

Nicméně u Obelisku si na lavičce můžete odpočinout a navíc nás hned na cestě od něho překvapily jezdkyně na koních. Než jsme se vrátili zpět k zámku, byli jsme pořádně unavení, ale také velmi spokojeni. Pro milovníky květin je po cestě mnoho druhů kvítí, některé ke své ostudě ani neumím pojmenovat.

m

Sobotní výlet jsme zakončili v překrásné zámecké kavárně, kde nás obsloužili příjemní a milí lidé. Kávu i zákusek jsme si jistě zasloužili a vy se pokochejte alespoň některými fotografiemi.

Krásný den přeje Lenig

Milá Lenig, díky za krásný tip na výlet.

Snad se předpověď počasí nevyplní a bude alespoň slunečno.

Text nebyl redakčn upraven

Reklama