mapa

Líbí se vám hory a kopce, ze kterých máte českou krajinu jako na dlani? Máte ráda lanovky? Svezte se na té nejdelší v Česku!

Lanovka začíná ve stanici Krupka - Bohosudov (u Teplic) a končí na vrcholu Komáří hůrky, jinak též Komáří vížka, toto pojmenování má díky typické věže stojící na vrcholu. Se svojí délkou 2 348 metrů je lanová dráha na Komáří vížku nejdelší lanovka bez mezistanice v Česku, dokonce prý i v celé východní Evropě... já jsem tedy měla za to, že ČR je v Evropě střední, ale některé prameny to skutečně tak uvádějí.

Je v provozu od pondělí do neděle v čase 8.30–18.30. V zimě se končí o něco dříve, a to v 16.30. Jezdí vždy v intervalu jedné hodiny a celá jízda zabere 15 minut.

komari

Jízdné
Dospělý: 80 Kč tam a 150 Kč tam i zpět
Děti: 50 Kč tam a 100 Kč tam i zpět
Jízdní kola zdarma

Když už stanete na vrcholku „Komárky“, můžete zajít do zdejšího horského hotelu s vyhlídkovou restaurací na terase. Z nadmořské výšky přes 800 metrů nabízí pohled celé České středohoří, a budete-li mít štěstí na počasí bez mraků a mlžných oparů, uvidíte až na vrcholky Krkonoš. Hotel vlastní i vyhlídkovou věž, která je nejstarší rozhlednou v Krušných horách. Pochází z roku 1857, kdy ji nechal postavit milovník rozhleden kníže Clary Aldringen. Samotná rozhledna je ale bohužel podle dostupných informací uzavřená.

V zimě je pro návštěvníky k dispozici lyžařský areál se třemi vleky a několika sjezdovkami, pro běžkaře jsou v místě upravené běžecké tratě. V létě jsou tady ideální podmínky pro paragliding nebo vyjížďky na koních, ty si můžete zamluvit na statku ve Fojtovicích. Najdete tu také cyklostezky a turistické trasy. Když se dostatečně vynadíváte, můžete jednu z nich využít nebo sednout na lanovku a vydat se zase zpátky do města.

Jak se na „Komárku“ dostanete?

Vlakem nebo autobusem do stanice Krupka, Bohosudov. Spoje jezdí z okolních větších měst (Ústí nad Labem, Teplice). Tady pak stačí nasednout na lanovku.

Reklama