Nikoliv harampádí, ale opravdové skvosty zaplavily zahradu v Tróji. Pokud budete mít v těchto dnech cestu do Prahy, nenechte si v Botanické zahradě hlavního města Prahy (areál Jih) ujít Výstavu historického zahradnického nářadí.

Hrábě, vidle, motyky a motyčky. Sázecí kolíky, květináče, pomůcky na výsev semínek do truhlíku, zahradnická síta na zeminu, postřikovače a konývky na zalévání, chránič kolene pro práci v záhonu:

Srpy. Dokonce můžete vidět i repliku srpu s pazourkovou čepelkou, který používali první zemědělci v mladší době kamenné.

Koše na řezané květiny, historické jmenovky, babky na naklepávání kos, kosy a kosiště, atd. atd. Zkrátka „praktické věci do zahrady či do pole“.

K tomu „těžká technika“ zastoupená trakařem, vozíkem na močůvku, pluhem, válci, bránami, plečkami, secími strojky. A na konec trocha toho „pí ár“: dobová reklama ze zahradnické literatury! Taková je premiérová Výstava historického zahradnického nářadí v Tróji.

„Své soukromé skvosty návštěvníkům botanické zahrady představí například: Václav Větvička, Petr Herynek, Jitka Stivínová, Ondřej Fous, pan Hobík ze zahradnictví U šesti kapek rosy v Chramostku a zhruba desítka dalších zahradnických nadšenců a obdivovatelů »starého–vzácného–dobrého« pro zahrádku, na pole i do vinice,“ prozradila Ženě-in tisková mluvčí botanické zahrady Marcela Uhlíková.

Z větších institucí se do akce zapojily např. Výletní areál Pěnčín a Muzeum Kadlín. Výsledkem jsou více než dvě stovky úžasných exponátů!

Expozice je otevřena denně, v březnu od 9 do 17 hodin, v dubnu od 9 do 18 hodin.

_________________________________________________________________________________

Navíc v Tróji stále probíhá výstava Ptačí budky a jejich obyvatelé, která je prodloužena do 5. dubna 2009.

Reklama