České luhy a háje nabízejí nepřeberné množství výletů pro zamilované a rodiny s dětmi. Pokud hledáte místo, kam si vyrazit na dovolenou, popřípadě si chcete jen užít jednodenní výlet, určitě navštivte Brněnskou přehradu.

Na severozápadě Brna leží důležitá rekreační oblast druhého největšího města České republiky – Brněnská přehrada, jejíž stavba na řece Svratce začala v roce 1936. Původně dostala název Kníničská a k přejmenování na Brněnskou došlo v roce 1956.

Vyzkoušejte si vodní sporty

Vodní dílo každoročně láká tisíce turistů a cyklistů. Vyhledávané je také kvůli procházkám kolem samotné přehrady. Na své si přijdou i příznivci letního koupání, protože jsou zde lehce přístupná místa do vody a rozlehlé travnaté plochy, na nichž se dobře opaluje.

obr1

V blízkosti se nachází sportovní areál, kde najdete volejbalové hřiště, a kromě kanoistiky, vodního lyžování a jachtingu slouží přehrada i pro účely veslování. Pro rodiny s dětmi je zde k dispozici řada příjemných posezení na místních zahrádkách s občerstvením.

bp

Nechybí hrad ani zvířata v zoo

Výletníci by rozhodně neměli vynechat také návštěvu hradu Veveří, který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky a byl částečně zrekonstruován. U hradu byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty.

veveri

Pro rodiny s dětmi bude určitě velkým zážitkem plavba lodí po přehradě, kde lodní doprava funguje už více jak šedesát let. Za jednu jízdu z přístaviště Kozí horka do přístaviště Veverská Bitýška a zpět zaplatí dospělá osoba 240 korun, zlevněné vstupné pro děti a důchodci je 120 Kč.

prehrada

Děti si získáte i návštěvou brněnské zoologické zahrady, jež se nachází podpřehradní hrází. Děti se mohou zúčastit krmení zvířat jako tygra sumaterského, surikat nebo bizonů.

kniha

Pro náročnější páry, které si rády dopřejí wellness a spa, je k dispozici hotel Maximus Resort, ležící v těsné blízkosti přehrady. Děti se zde mohou vyřádit v bazénu a dospělí zase v saunovém světě či na bowlingu.

resort

Foto: zoobrno.cz, veveri.cz, znovin.cz, autorka

Reklama