Areál zahrnující výrobnu skleněných perliček, kozí farmu, zemědělské muzeum, restauraci s kozími specialitami i možnost projížďky vyhlídkovým vláčkem.

rodina

Výletní areál Pěnčín nabízí mnoho zajímavého pro děti i dospělé. Návštěvníci areálu si mohou prohlédnout výrobu skleněných perlí, navštívit kozí farmu, absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice, pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa ve zdejší restauraci, nebo si nakoupit skleněné perle, bižuterii, či kozí sýry a další produkty z kozího mléka.

  • Brusírna skleněných perlí

Při návštěvě brusírny skleněných perlí mohou návštěvníci shlédnout ucelený proces výroby skleněných perel: mačkárnu, šitlovnu, rumplovnu, brusírnu a leštírnu.

květen – říjen, prohlídky s průvodcem po–pá 10.00–14.00 h (každou celou hodinu) so, ne, info na www.vapen.cz,

listopad – duben, po–pá 10.00–13.00 h, so, ne info na www.vapen.cz

  • Korálková dílna

Dílna pro turisty, kde si návštěvníci mohou vytvořit svoji vlastní bižuterii nebo si nalepit obrázky z korálků (předevšim děti). Jako vstupenka slouží připravený návlekový materiál (pruženka, silon, paměťový drát...) nebo předtištěná šablona. Návštěvník dostane k dispozici nepřeberné množství perliček, ze kterých může tvořit.

červenec - srpen: po - ne 10:00 - 17:00

říjen - listopad - po - pá 10:00 - 15:00, so 10:00 - 15:00, neděle nepravidelně - sledujte www.vapen.cz

Vstupné: slouží polotovar pro výrobu bižuterie, dárkových krabiček, obrázků - ceny od 20 do 90 Kč

 

  • Dílna Babky navlíkačky

Dílna se nachází v prvním patře dřevěné stodoly zemědělského muzea. Hlavní atrakcí je navlékání korálků na tzv. navlékací mašince, které si zde můžete sami vyzkoušet. Pokud se vám podaří navléknout 70cm nit, získáte certifikát Babky navlékačky. Součástí dílničky je i velká prodejna „na sběračky“, která sezoně rozšiřuje prodejnu v korálkové dílně.

 

  • Pěnčínská cvrnkárna

Cvrnkárna se nachází ve vstupní části zemědělského muzea po levé straně. Obsahuje dvě hrací plochy o rozměrech 140 x208 cm, ty jsou pro vás k používání zcela zdarma. Každá plocha umožňuje hru až pěti hráčů. Hřiště je vybaveno výsledkovou tabulí, kam si můžete křídou zapisovat výsledky. Skleněné kuličky můžete zakoupit v infocentru, Korálkové dílně a především v Dílně Babky navlíkačky. Pravidla pro Pěnčínskou cvrnkanou naleznete v samotné herně.

 

  • Kozí farma & sýrárna

Při prohlídce kozí farmy se návštěvníkům dostane výkladu o chovaných plemenech a o technologii výroby sýrů. Možná je i videoprojekce. Na výběr je cca 13 druhů čerstvých kozích sýrů a možnost jejich zakoupení.

farma

  • Zemědělské muzeum

V zemědělském muzeu je pro návštěvníky připravena expozice zemědělských strojů. Můžete si prohlédnout stroje, které se používaly při polních pracích během roku. Vystavené exponáty pochází převážně z oblasti Jablonecka a Turnovska.

leden - prosinec: 8:00 - 16:00 (vstupné dobrovolné)

 

  • Vyhlídkový vláček

Vyhlídkový vláček nabízí možnost vychutnat si krásu přírody a památek trochu jinak. Vláček se sestává z lokomotivy a přípojných vagónků, které jsou otevřené, ale jsou opatřené střechou z nepromokavé plachty. Každý vagónek je vybaven vnitřním osvětlením a reproduktorovou soustavou, která je ovládána z místa řidiče a umožňuje poskytnout cestujícím náležitý výklad během jízdy.

vláček

Trasy vláčku:

* Pěnčín - rozhledna Černá Studnice - Krásná - Pěnčín (lze pronajmout pouze celou soupravu - informace získáte v infocentru)

* Pěnčín - Kitlův areál Krásná - Pěnčín

Brusírna skleněných perlí a kozí farma jsou otevřeny po celý rok, vyhlídkový vláček jezdí od května do září.

 

Dovolená s dětmi

Děti budou nadšené zvířátky, maminky si mohou nakoupit bižuterii a celá rodina si může tvořit v turistnických dílnách obrázky ze skleněných střípků, dárkové krabičky ze sklaněné mozaiky nebo bižuterii podle vlastní fantazie. Pochutnat si pak mohou na specialitách z kozího masa a sýra.

Dovolená bez bariér

Výletní areál Pěnčín je převážně bezbariérový, k dispozici i bezbariérové WC.

Školní a zájmové pobyty

Oblíbený cíl školních výletů. Prohlídku kozí farmy a výrobny korálků je možno spojit s tvorbou v turistických dílnách a vyjížďkou silničním vláčkem na rozhlednu Černá Studnice nebo do Kittelova areálu na Krásné.

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Ne 10:00 - 17:00  

Vstupné

Prohlídka brusírny a kozí farmy
Plné vstupné: 100,00 CZK
Rodinné vstupné: 230,00 CZK
Děti: 60,00 CZK
Vyhlídkový vláček Krásná
Plné vstupné: 90,00 CZK
Děti: 70,00 CZK děti do 15 let
Děti: 50,00 CZK děti do 6 let