Od 18. února do 13. května 2011 můžete v galerii Belveder v Jablonci nad Nisou navštívit unikátní výstavu 100 let českého skautingu pohledem sběratele Jaroslava Jetiho Průška.

Součástí výstavy bude interaktivní program, který je uspořádán díky mnohaletým zkušenostem a sběratelským aktivitám pana J. J. Průška.

Výstava návštěvníky hravou formou seznámí s náplní skautského programu. S instalací a zápůjčkou některých hravých prvků vypomůžou i jablonečtí skauti - Junák – středisko Křišťál.

„Naším společným cílem je, zaujmout děti pro vstup do skautských řad. Interaktivní program je ideální jako doplněk školní výuky v rámci předmětů občanská nauka, vlastivěda, dějepis…“ tvrdí organizátoři.

„ V mé současné snaze publikovat a vystavovat, vidím nejen snahu o uchování historické paměti lidstva, ale i jednu z možných forem propagace skautingu. A můj ideál?: Stálý skautský archiv, stálé skautské muzeum. Pragmaticky přiznávám, že ideál zcela mlžný, vzdálený, či dokonce neuskutečnitelný… Můj život nechtěně filozoficky vyjádřil dvanáctiletý skautík v kronikovém zápisu z výletu: „CESTA BYLA SUCHÁ, MÍSTY MOKRÁ!“ uvedl autor.

Otevírací doba galerie:
úterý – pátek 9.00 – 12.00 12.30 – 17.00

Reklama