Ubíjí vás nynější sychravé počasí? Nevíte co s volným víkendem? Chcete se povyrazit? Podhorské město Liberec nabízí skvělé zážitky pro celou rodinu.

České hory po ochlazení a sněhových přeháňkách sice opět připomínají zimu, ale povrch sjezdovek mráz místy nebezpečně přitvrdil, což se může stát osudné zejména slabším lyžařům. Proto, pokud si svým lyžařským uměním nejste zas tak jistí, vyberte si jinou zábavu.

Liberec, kterému z výšky 1012 m n. m. kraluje proslulá futuristická stavba hotelu Ještěd, nabízí návštěvníkům i další rozptýlení. A to malým i velkým. V údolí pod Ještědem nejprve navštivte libereckou zoologickou zahradu. Nejstarší zoo u nás byla založena v roce 1895. Pobaví vás například hravou lachtaní exhibicí, setkáte se tu i s unikátní čtveřicí bílých tygrů…

Centrum LiberceNejstarší zoo u nás se pyšní čtveřicí bílých tygrůLiberecká radnice byla dostavěna v roce 1893Botanická zahrada s nejbohatší sbírkou orchidejí v celé ČR. Ve sklenících najdeme i nádherná akvária

 

 

 

 

 

 

Vedle zoo se Liberec pyšní i botanickou zahradou. V zimním období pochopitelně jen v omezeném rozsahu – v devíti sklenících, ve kterých v nádherných pestrobarevných kombinacích rozkvétají exotické ibišky, ale je zde také umístěna nejbohatší sbírka orchidejí v celé České republice.

Zimní radovánky pod Ještědem

Liberec není žádné velkoměstu, žije v něm přibližně sto tisíc obyvatel. Proto jsou všechny jeho atrakce soustředěné na poměrně malé ploše, v blízkém sousedství. Z historických památek patří mezi nejzajímavější liberecká novorenesanční radnice s muzeem a tři jednopatrové hrázděné „Valdštějnské“ domky ze 17. století.

Pro relaxaci celé rodiny je jako stvořený akvapark Babylon se čtyřmi tobogany, vodními jeskyněmi, masážními lavicemi, Tarzanovou stezkou, vodní houpačkou a spoustou dalších radovánek. Proto hurá směr Ještěd!

Reklama