Kosatce, pivoňky, kopretiny, plamenky... Takzvané Trvalkové dny probíhají po celý tento víkend v pražské Botanické zahradě v Tróji.

Přijďte se podívat, co může vzniknout, když spojí své síly odborníci z botanické zahrady se členy Českým spolkem perenářů – profesionálními pěstitely trvalek. Odborníci namíchali lahůdkové menu ze zahradnického světa, kde třešinkami na dortu jsou i takové libůstky jako třapatka, škornice nebo ježůvka.

Radosti dodá dobromysl, krásnoočko či srdcovka. Zábavu pro děti obstará kolotočník, zlobivé pak zaměstná průtržník a rozrazil. Pánům květeny neznalým nezbývá než připomenout, že jirnice není jitrnice a jaterník nevyřeší následky nocí strávených u sklenky...

V sobotu i v neděli v době od 9 do 19 hodin absolvujete prohlídky všech expozic (včetně výstavy fotografií) a vystavovaného sortimentu, budete si moci zakoupit trvalkové výpěstky českých pěstitelů, nebo si vlastnoručně vyzkoušíte, jak se maluje na hedvábí...

Zároveň s Trvalkovými dny proběhne ve spolupráci s Linkou bezpečí v neděli 25. května ve venkovní expozici areálu Jih tzv. Pomněnkový den.

25. květen je Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí. Linka Vzkaz domů u této příležitosti prodává každoročně plechové placky (špendlíky na klopu) v některých obchodních řetězcích a letos poprvé i v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Výtěžek z prodeje pomněnkových suvenýrů v symbolické hodnotě 30 korun jde na provoz Linky bezpečí a Vzkaz domů.

V neděli také naposledy si můžete v areálu Jih ve venkovní expozici prohlédnout výstavu bonsají – Japonská zahrada.

Reklama