Milujete netradiční prohlídky zámků? Jednu takovou má pro návštěvníky přichystanou zámek Dětenice a líbit by se měla i těm nejmenším. Na zámku totiž každou sobotu ožívají strašidla.

detenice

Google maps: Pro zvětšení mapy klikněte na obrázek.

Barokní zámek Dětenice leží v Královehradeckém kraji severovýchodně od Prahy. Zhruba na půli cesty mezi Mladou Boleslav a Jičínem. Byl založen na konci 13. století, původně jako tvrz. V 16. století pak byl přestavěn na zámek.

Při prohlídce zámku můžete obdivovat nástěnné malby, barokní a rokokové štuky, dobový nábytek, stylové hodiny, české křišťálové popřípadě mosazné lustry, vzácné koberce a obrazy převážně barokní. V dolejší síni se nachází ojedinělá sbírka zbraní Maltézských rytířů čítající cca 350 kusů převážně z třicetileté války včetně unikátních lodních děl z památné bitvy roku 1522 o ostrov Rhodos. Na zámku se také nachází velká sbírka loveckých trofejí. Projít se můžete také zámeckým parkem.

Tyto prohlídky jsou pro návštěvníky, kteří do zámku zavítají v sobotu, ještě zajímavější. Každou sobotu od 11 do 17 hodin totiž v zámeckých komnatách řádí čerti, čertice, upíři, ježibaby, strašidla a další nestvůry. Prohlídky při svíčkách za doprovodu strašidel jsou vhodné pro děti i dospělé. Nudit se nebude nikdo.

Vstupné
dospělí – 195 Kč
děti od 3 do 12 let – 95 Kč
děti od 12 do 15 let – 155 Kč
důchodci – 155 Kč

Webové stránky zámku: www.zamekdetenice.cz

Reklama