Pokud stále ještě nevíte, kam se tento víkend vydat na výlet, máme pro vás skvělý tip. Navštivte pražskou zoo, ochutnejte a vyzkoušejte si na vlastní kůži život v Africe. Akce je určena nejen pro děti, ale i jejich maminky i pro všechny ostatní, kteří chtějí vidět alespoň střípky ze života lidí v Africe.

Akce „Zkuste život v Africe“ začala už včera, kdy se zejména děti s maminkami i ostatní návštěvníci pražské zoo mohli alespoň na chvíli přesunout do exotické Afriky. Děti zkoušely hru na africké bubínky, tanec se šamany nebo třeba i chuť pravých afrických specialit. Akce Zkuste život v Africe pokračuje v sobotu 18. a v neděli 19. října. Bude začínat každý den v 11.00 a potrvá do 14.00.

Program bude skutečně pestrý. Můžete ochutnat exotická africká jídla připravovaná rodilými Afričany, například pečené banány, speciální omáčky, čaj a limonáda. Rozpohybují vás bubeníci a tanečníci, kteří předvedou divokou show včetně vystoupení šamana. Typický africký tanec a hudbu si budou moci vyzkoušet i děti, protože pro všechny bude připraven workshop, kde se naučíte základům.

Vyrobíte si vlastní exotické náhrdelníky na workshopu navlékání korálků s maurskými motivy. Společně můžete vyrobit také létající dráčky či razítka z brambor. Vaše dítka dostanou možnost nechat si uplést africké copánky nebo namalovat na obličej masku zvířete. Pohádkovou masku si mohou vyrobit také při poslechu afrických pohádek, a pak si s ní zahrát vlastní divadlo. K vidění budou krátká videa, která vypráví poutavým způsobem o životě v Africe.

Přijdete se podívat?

Reklama