Dnes tu máme něco pro recesisty, fandy oživlých mrtvol a pro všechny, kteří milují převleky. Už třetí ročník akce Zombie walk proběhne už zítra v Praze. „Sobotu 15. května 2010 si pro své dostaveníčko vybraly v rámci dalšího pokračování českého Zombiewalku „oživlé mrtvoly“ ze všech koutů republiky, aby svérázným způsobem oslavily Mezinárodní den rodiny,“ píše se v oficiální tiskové zprávě.

O co jde?

zombiewalk

Zombiewalk je čistě apolitická recesistická akce, definovatelná jako „veřejné shromáždění lidí namaskovaných jako oživlé mrtvoly“. Je to jednoduché. Převléknete se ze nemrtvolu a dáte si sraz s dalšími zombíky, nejlépe někde na hřbitově, v práci, v obchoďáku… Jde to kdekoliv. Pak se celá partička vydá přes ty nejzalidněnější oblasti města (aby to mělo co nejlepší efekt) na místo hromadného srazu.

zombiewalkNovinkou Zombiewalku 2010 je i požírání obětí, kdy budou předem domluvení a řádně označení jedinci v davu vydání napospas mrtvolám, které je rozsápou, a tak přemění v další zombie. Jinými slovy, někteří lidé se vydají v civilním oblečení a řádně označeni pak zkříží cestu bandě zombíků, ti na ně pochopitelně zaútočí, potrhají jim oblečení, pomalují obličej a postříkají umělou krví. Čerstvá zombie se pak připojí k davu a pokračuje spolu s ostatními hledat další oběti.

Samotní organizátoři k důvodům pořádání Zombiewalku říkají:  „Kromě toho, že od Zombiewalku očekáváme kopec zábavy, chceme tím i tak trochu vyjádřit svůj postoj vůči současnému stavu věcí (ne, nebojte se žádných sociologických elaborátů, či politické agitky)... Schválně se někdy podívejte kolem sebe, až půjdete po ulici. Na kolika lidech, které každodenně mineme v davu, si můžeme všimnout tolika společných rysů? Jejich pohledy jsou vyhaslé a životní energie stačí sotva na to, aby nutilo tělo vykonávat naučené mechanické úkoly (do práce, na nákup, domů, televize a spát). Podobná nákaza postihuje i část dnešních teenagerů, jejichž svět se smrsknul do umělého 3D rozměru počítačových her. Hlavy se zaobírají jen základními fyzickými funkcemi a potřebou pasivní zábavy. Vidíme snad jen my podobnost mezi zombiemi z filmů a těmi, kteří se potloukají po ulicích jako tělo bez duše? Možná ano. Přesto si myslíme, že (s dostatkem nadsázky) je mezi těmito jedinci a oživlými mrtvolami rozdíl jen několika stupňů Celsia tělesné teploty (v případě zombiewalku několika vrstev make-upu).“

Program

zombiewalk

Registrace účastníků začíná tradičně v 15.30 na Staroměstském náměstí, odkud v 17.00 průvod vyrazí na Václavské náměstí. Po společné fotografii pod sochou svatého Václava zombies zamíří přes Pěší zónu do klubu Chapeau Rouge (Jakubská 2), který nabídne hned dvě patra naplněná stylovou afterparty. Kromě DJů, promítání zombie hororů a hlasování o nejhezčí zombii je připraveno vystoupení i dvou žánrových kapel. Jako první vystoupí psycho/rockabilly naděje Twisted Rod, následovaná českou legendou psychobilly Green Monster. Na své si ale přijdou i milovníci modernějších žánrů…

Několik důležitých pravidel a podrobnější informace o akci najdete na www.zombiewalk.cz

fotky zdroj:www.zombiewalk.cz

Reklama