Dnes se malebné město v Polabí Lysá nad Labem stane hlavním městem koní v České republice. Výstaviště v Lysé již po patnácté představí mezinárodní výstavu koní a všeho co, ke koním patří - Kůň 2008. My se do Lysé vydáme také, abychom mohli výstavu přiblížit slovem i obrazem těm, kteří se na akci nedostanou.

Tato akce je nejstarší a největší svého druhu ve východní Evropě, je svátkem nejenom pro všechny chovatele, majitele koní a jezdce, ale i pro širokou obec milovníků a přátel koní, kteří se každoročně do Lysé nad Labem sjíždějí. Program je skutečně pestrý.

Návštěvníci se mohou těšit na reprezentační přehlídku plemen chovaných v České republice, ale i na reprezentanty zahraničních chovů. K vrcholům přehlídky budou určitě patřit prezentace NH Kladruby a Zemských hřebčínů v Písku a Tlumačově. Hvězdou letošního jubilejního ročníku bude mistr světa 2008 ve voltiži Petr Eim. Divákům se představí jeden z nejlepších českých klusáků všech dob Orlík, který dokázal zvítězit i v Mecce klusáckých dostihů ve Francii.

Koně je možné sledovat dvakrát denně. Dopoledne v „chovatelské přehlídce“ a odpoledne v ukázkách činnosti, kde budou diváci mít možnost sledovat ukázky parkuru, dresury, voltiže, kočárů, výcviku koní, práci chladnokrevníků, western riding atd. V sobotu je pro diváky připravena večerní show a budou vyhlášeni nejkrásnější koně výstavy Budou také vyhlášeny a uvedeny do Dvorany slávy osobnosti za celoživotní přínos chovu koní a jezdeckého sportu.

Veletrh všeho, co ke koním patří, představí na stáncích více než sto vystavovatelů největší možnou nabídku „koňského příslušenství“ V předváděcím centru výstavy budou probíhat odborné i populární přednášky. Dozvíte se jak léčit různé zdravotní problémy koní i jak pečovat o jejich chrup i kopyta či kam se vydat na koních po České republice. V rámci výstavy bude uveden I. Ročník Mezinárodního veletrhu jezdecké turistiky, který by měl přiblížit možnosti využití koně pro turistiku, volný čas a odpočinek.

Za vstup zaplatíte 120 korun na celý den pro dospělého a 60 korun za dítě.

Reklama