Návštěvníky jižní Moravy čeká v létě jedinečná možnost poznat původní habánské sklepy a seznámit se s vinařstvím stejného jména. Prohlídky, zakončené degustací, trvají přibližně devadesát minut a návštěvníci se při nich dozvědí více o historii i současnosti Habánských sklepů.

sklepy

Prohlídky, jejichž součástí bude možnost zakoupit si vína přímo ve vinařství, se ve Velkých Bílovicích konají v letní sezóně až do 21. srpna. Na návštěvu je potřeba se objednat předem. Stačí poslat e-mail na degustace@habanskesklepy.cz s kontaktními údaji a zaměstnanci vinařství již domluví vše potřebné. Minimální počet osob pro prohlídku jsou čtyři, k dispozici jsou dvě varianty. Prohlídka Habánských sklepů s malou degustací tří vzorků bude stát 150 korun nebo s rozšířenou degustací šesti vzorků za 200 korun. Ochutnáte například  Rulandské bílé 2015 pozdní sběr, Cuvée Jacob Hutter pozdní sběr 2013 nebo Frankovku 2013 pozdní sběr, tedy zlaté medailisty z Prague Wine Trophy 2016.

sudy 2

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány, mírumilovnými lidmi, kteří si na Moravě získali respekt jako zruční řemeslníci a vynikající vinaři. Díky jejich dědictví vznikají i dnes ve vinařství jedinečná vína s neopakovatelným charakterem – vína, která mají duši. Stejně jako před mnoha staletími.

Více informací na www.habanskesklepy.cz.

Reklama