Do Ameriky 30. let minulého století přenese posluchače zahajovací koncert mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry. Svými bluesovými a soulovými skladbami zrozenými na počátku minulého století na březích Mississippi se v Dejvickém divadle představí slovensko-česká dvojice Luboš Beňa a Matěj Ptaszek již tuto neděli 18. října.

Český profesionální pouliční bluesman Matěj Ptaszek a slovenský hráč na resofonickou kytaru Ľuboš Beňa se na svých koncertech společně vracejí k tradiční formě černošské hudby 20. a 30. let minulého století. V úterý 20. října pak svou hravou a nespoutanou hrou potěší také posluchače v Řevnicích.

Festival Kytara napříč žánry se od 18. října do 28. listopadu uskuteční na osmi místech v České republice. V průběhu 17 koncertů uvede domácí i zahraniční kytarové mistry, ovládající rozmanité techniky hry na akustické či elektrické nástroje a pohybující se v nejrůznějších hudebních stylech od blues, přes jazz a ragtime, až k folku, klasice či rocku.

„Letos máme tu čest přivést do Prahy takové osobnosti, jako jsou světová kytarová superstar Vicki Genfan, fenomenální kytaristka a dlouholetá členka skupiny Michaela Jacksona Jennifer Batten nebo italský virtuos Beppe Gambetta,“ vypočítává Stanislav Barek, dramaturg festivalu Kytara napříč žánry. Z české scény to bude například Milan Zelenka, který letos oslaví 70. narozeniny, a Jiří Jirmal, jenž slaví neuvěřitelných 65 let na koncertních pódiích.

Na pražské koncerty lze zakoupit vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream nebo v kanceláři spolupořádající agentury Taktika Muzika. Podrobnější informace o programu jsou k dispozici na www.kytaranapriczanry.cz

Kromě jmenovaných kytaristů předvede v rámci festivalu Kytara napříč žánry své umění také spoluhráč Ivana Hlase a bývalý spolupracovník písničkářky Radůzy Norbi Kovács, který vystoupí společně se Stanislavem Barkem a Adibem Ghalim. Co dokáže několik desítek kytar pohromadě, ukáže Bohemian Guitar Orchestra a historickou niněru představí Daniel Kahuda a Matthias Loibner.

Reklama