Nevíte, kam o víkendu? Zajeďte přivítat jaro do botanické zahrady. Je připraven bohatý program a navíc mají v tento den návštěvníci vstup zcela zdarma do celé zahrady, tedy i do tropického skleníku Fata Morgana a výstavních prostor. Brány zahrady budou otevřeny po cely den od 9 do 17 hodin.

Co vás tam čeká?
Ve venkovních expozicích můžete obdivovat několik rozketlých kultivarů vilínů, což jsou dřeviny pocházející z Asie a Severní Ameriky. V závislosti na kultivaru kvetou žlutými, purpurovými nebo cihlově zbarvenými květy koncem zimy a v předjaří. Kvetou první drobné cibuloviny, slivoně a magnolie. Ve výstavním sále i přímo mezi výsadbami můžete v rámci výstavy spatřit staré zahradnické nářadí.

Abyste neumrzli, bude v sobotu i neděli bude na venkovních expozicích čajovna U cesty, kde si můžete na zahřátí dopřát zelený čaj s marockou mátou, silný karkade, což je čaj z květů ibišku súdánského a speciálně pro tento den bude čaj šerpa, což je silný černý čaj s červeným vínem. V nabídce bude samozřejmě i klasické občerstvení.

Před mrazem se můžete schovat do skleníku. V tropické části kvete madagaskarský ibišek Hibiscus grandidierii, který byl přivezen kurátory přímo z expedice z Madagaskaru. Zářivě červenými květy se nyní pyšní zázvorovitá rostlina Alpinina purpurata, kterou zahradě darovala Olga Havlová. Nad svými hlavami v chlazené části skleníku můžete spatřit zářivě žluté květy Mahonia nepalensis, která byla opět dovezena z expedice z Vietnamu.

Dalším bodem sobotního programu je pokračování projektu. Ve 14.30 hodin ve venkovni expozici se uskuteční slavnostní vysazení vzácného stromu.Araucaria araucana neboli blahočet chilský je jehličnan, který dosud ve sbírce jehličnatých dřevin chyběl. Účast na akci přislíbil také primátor Pavel Bém. Jedná se o první vysazení stromu ve venkovní expozici v rámci tohoto projektu.

Půjdete?

Reklama