Pražský AsianFest vám nabídne zcela nový rozměr festivalu, při kterém se rozpálí kotlík nejen asijské gastronomie ale i kultury prezentované těmi nejlepšími asijskými restauracemi a talenty. Přijďte se přesvědčit 30.dubna na Pražské Výstaviště v Holešovicích. Počet účastníků se v současné chvíli šplhá k více než 8 000 lidí.

asian

Festival je navržen jako malé městečko, které se dělí na následující oblasti: Hlavní ulice, Čínská čtvrť, Thajsko, Vietnam, Korea a Japonsko. Každá oblast bude vyzdobena tematickými dekoracemi, které vytváří jedinečnou atmosféru a patří ke kultuře dané země. „Hlavním cílem této akce je poskytnout návštěvníkům AsianFestu autentický zážitek z Dálného Východu, ať už prostřednictvím rušných ulic Čínské čtvrti nebo thajskou prosluněnou pláží Ko Pha Ngan, “ vysvětluje Jiří Zuska jr., ředitel festivalu.

jidlo 2

Velvyslanectví, umělci, restaurace, hudebníci a tanečníci, to vše přispívá k tomu, aby se událost stala výjimečnou. Návštěvníci zde budou moci ochutnat různé speciality a pochoutky ze zastoupených oblastí přímo od těch nejlepších asijských restaurací jako je SaSaZu, Yoshihashi, Asian Temple a mnoho dalších. Martin Blažek, manažer restaurace Asian Temple dále říká: „Jsme rádi, že máme možnost zúčastnit se a můžeme tak představit rozmanitost asijské kuchyně na jednom místě. Zároveň nás těší, že můžeme ukázat vše, co zákazníci naleznou v menu naší restaurace.“

jidlo 4

Každý host zde může najít své oblíbené pokrmy a zároveň objevovat nové chutě.

Mezi nejslavnější asijské speciality patří čínské dim-sum knedlíčky, vietnamská nudlová polívka pho či thasjké kari. Hosté mohou ochutnat čerstvé sushi, které je servírováno i pro japonské velvyslanectví v Praze díky japonským mistrům sushi z restaurace Yoshihashi. Sám manažer restaurace Ivan Hašek říká: „Je to skvělá příležitost nabídnout pravé sushi širší společnosti a doufám, že tuto možnost využije co nejvíce lidí.“

jidlo

„Kromě gastronomický zážitků bude celý festival obohacen o pestrý kulturní program, který vtáhne návštěvníky do možná i pro ně neznámých tradic Asie,” dodává Jiří Zuska. Kulturní a zábavní program bude zahrnovat mimo jiné čínský dračí tanec, čajový obřad, venkovní kino či ukázky kaligrafie. Některé z aktivit budou umístěny v prostorách Mořského světa, který bude návštěvníkům AsianFestu zpřístupněn po celou dobu konání akce.

jll

Foto: tisková zpráva

Více informací najdete na stránkách

Reklama