Dnes jsem zaslechla, jak si nějaká mladá žena stěžovala, že její tchyně na Velikonoce nezdobí byt.
 
Přimělo mě to k zamyšlení, a tak jsem si odskočila od pečení mazanců, abych těm mladým vysvětlila postoje nás starších. Já byt taky kromě úklidu a zelené ozdoby na stůl nezdobím. Pro mne jsou Velikonoce pořád největší církevní svátky, i když už mám dnes na mnohé jiný názor a jsem víceméně nevěřící. Dnes jsou všechny tyto svátky pojaty příliš komerčně, ale spíš by měly sloužit k zamyšlení a k radosti, že jsme pohromadě se svou rodinou a že peníze sice vládnou světu, ale málokdy přinášejí skutečný pocit štěstí.
A nakonec bych vám chtěla doporučit velikonoční zvyk ze svého dětství, který nám dětem přinášel velkou radost i z maličkostí. Na Velikonoční pondělí nás rodiče poslali na zahradu, abychom hledali, co nám přinesli zajíček. Co kdybyste tak překvapily svoje děti? Různé skrýše je možné najít i v bytě. Na závěr všem čtenářkám magazínu Žena-in přeji pěkné Velikonoce.

Čtenářka Eva  
 

Děkuji paní Evě za tip na překvapení pro děti a přeji jí také krásné Velikonoce. Máte jako paní Eva nějaké netradiční zvyky nebo oslavu Velikonoc? Dárečky, překvapení, rituály? Podělte se s námi o ně!
Reklama