Přinášíme vám lahodné recepty, které by se vám mohly hodit pro sváteční tabuli. Hlavní ingrediencí je oblíbená zmrzlina Carte d´Or!

Větrníčky s vanilkovou zmrzlinou

Suroviny:
Carte DorPálená hmota
200 g mouka hladká
špetka soli
390 ml voda
100 g olej
260 g vejce
1 balení Carte d'Or vanilka

Příprava:

  1. Vodu s olejem a špetkou soli přivedeme k varu. Po té ihned zasypeme mouku a mícháme do pevné a nehrudkovité konzistence. Až se nám hmota nebude lepit na vařečku, ale ani na dno kotlíku, v němž na plameni restujeme.
  2. Takto dobře připravenou hmotu vložíme do kuchyňského robotu a necháme na střední chod míchat hnětačem do vychlazení.
  3. Je-li hmota chladná (stačí teplá), zalijeme postupně vejce a mícháme tak dlouho, dokud hmota není hladká a bez kousků.
  4. V tuto chvíli je hmota připravena ke stříkání na pečící papír. Stříkáme pomocí cukrářského sáčku malé větrníčky.
  5. Nastříkané větrníčky pokropíme lehce vodou a pečeme zprudka na 220 °C a po vyběhnutí dopékáme a lehce dosušujeme. Upečený větrníček bude zespoda i seshora pevný.
  6. Větrníčky necháme vychladit, poté prokrojíme a plníme zmrzlinou. Potom přiklopíme vrchním dílem a dáme zamrznout.

„Budeme-li chtít docílit karamelových nití na omotání kolem pyramidy, můžeme si vytvořit jednoduchý nástroj. Vezmeme ruční metličku ke šlehání a jednoduše jí sestříhneme šlehací drátky. Tento nástroj namočíme do karamelu a omotáváme tak pyramidu pomocí mnoha drátků z nichž nám ztéká karamel,“ radí Vladimír Krofta.

Hruškový sen

Suroviny:
Carte DorLívance s hruškami na červeném víně a nadívané karamelovou zmrzlinou.
4 hrušky
1 litr červeného vína
100 g medu
150 g jemného hnědého cukru
1 ks celé skořice
1 vanilkový lusk
10 ks hřebíček
5 meruněk (i kompotovaných)
50 g cukru
4 lívance
Carte d'Or Creme Caramel

Příprava:

Med a hnědý cukr rozpusťte v červeném víně a přiveďte k varu. Pak přidejte koření a celé oloupané hrušky a vařte, dokud hrušky nezměknou (tedy do té doby, než bude možné hrušku lehce překrojit nožem). Hrušky ponechte ve víně, dokud nevychladnou, pak je příčně překrojtea uložte v chladu. Připravte zálivku: Uvařte ve vodě meruňky s cukrem, rozmixujte, podle potřeby přeceďte a nechejte v chladu.

Podávání:

Na každý talíř položte 1 lívanec a přelijte ho trochou zálivky. Doprostřed lívance dejte spodní polovinu hrušky a na ni kopeček zmrzliny Carte d'Or Creme Caramel, který pak přiklopte horní polovinou hrušky. Nakonec vše polijte zbylou zálivkou.

Ledová káva

Suroviny:
Carte Dorledová káva
Carte d'Or vanilka
šlehačkou

Příprava:

Do poháru Ledová káva vložíme 2 kopečky vanilkové zmrzliny a zalijeme ledovou kávou. Vrch kávy ozdobíme šlehačkou, posypeme mletou kávou, případně i 1–2 kávovými zrny.

Více najdete na www.cartedor.cz

Reklama