5e55040ede6f5obrazek.png
Pokud přikládáte důležitost autentičnosti a užíváte si místní speciality, jste ve Stubaitalu na správném místě. A pokud budete jezdit v areálu Schlick 2000, máme pro vás super tip!

Útulné a přátelské – tyto dva výrazy spojují turisté i místní s lyžařským a turistickým centrem Schlick 2000. Středisko leží z velké částí na úpatí horského masivu Karkkögel a charakterizuje jej pestrá nabídka tradičních horských chat. V létě vede rozsáhlá síť turistických cest k tradičně pojatým horským chatám. Při rychlé zimní zastávce zahřeje sportovce čaj s rakouským rumem Jagatee a domácí kulinářské speciality.
5e55043187470obrazek.png

Horská chalupa Gamtalm ve výšce 1680 metrů nám učarovala už předminulý rok.  Pokud jste na lyžích v lyžařském areálu Schlick 2000, určitě jí vyzkoušejte. Je k ní trochu krkolomná, ale originální cesta. Chalupa není na sjezdovce, ale asi kilometr po klikaté lesní cestě směrem do kopce. Pro výletníky bez lyží je to snadné, ale pro ty s lyžemi je jedna pohodlná možnost - musíte se k chalupě nechat vyvést rolbou. Ta na zájemce o svezení čeká od 11.00 do 14.00 každou půlhodinu na odbočce ze sjezdovky číslo jedna. Hledejte ji po pravé straně, pokud se budete pozorně dívat, nemůžete ji minout. 
5e55046c45011obrazek.png
Rolbař vám nabídne buď místo v samotné rolbě, nebo se chytnete lana s dřevěným držátkem a necháte se táhnout s lyžemi za rolbou. Zaplatíte za svezení 2 Eura, ale 1 Euro vám pak odečtou z útraty v restauraci.
Místní kuchyně je v chalupě Gamtalm vyhlášená a skvělá. My jsme ochutnali místní bramborové špecle se sýrem a slaninou a druhé jídlo byly dva tradiční knedlíky – špenátový a šunkový s čerstvým salátem. Obě jídla byla výborná! Můžeme vám je doporučit. Cestu zpátky nemusíte řešit, stačí se dát po lesní cestě, najdete ji pod chalupou, která vás dovede na červenou sjezdovku.5e55044b1a633obrazek.png
Tím, že je chalupa stranou a ještě se k ní musíte dostat rolbou, neláká tolik lidí. Máte tak jistotu, že si v pohodě sednete a najíte se v klidu, ne v obědovém šrumci, který kolem oběda panuje na všech okolních chalupách. Za nás má Gamtalm jedničku!
Více najdete na www.galtalm.at
5e55048a83230obrazek.png

Co si balit na cesty?

Vezměte sebou na hory Fidorky! Ty z aktuální limitované citronové edice v hořké čokoládě vám budou skvěle chutnat! Určitě nehrozí, že vám v batůžku změknou nebo se roztečou. Více na www.vykutalenarostarna.cz
5e53dd61aa2ddobrazek.png
Nyní v zimě řešíme ochranu pokožky a ochranu rtů před chladem a větrem. Balzámy na rty se vám na horách rozhodně budou hodit! Jaké jsou naše tipy?

Balzám Blistex MedPlus® stick obsahuje speciální hojivé látky (eukalyptus, mentol a kafr), které přináší okamžitou chladivou úlevu a ochranu pro bolavé, vysušené a popraskané rty a navrací jim potřebnou hydrataci, je tak skvělým pomocníkem v zimních měsících na horách.
5e53dd52be501obrazek.pngBlistex Lip Balzám využijete pro podrážděné a popraskané, které příjemně hydratuje a vyhlazuje. Chrání je také před sluníčkem díky faktoru SPF 10.

Čtěte také:

Reklama