ie-38140-scaled-1.jpg
Foto: Sony Pictures Television / Jason Bell

Právě skončila druhá světová válka a Claire, která na frontě roky ošetřovala raněné vojáky, s manželem Frankem vyrazí na líbánky do skotské vesničky, která je opředena mnoha legendami. Když Claire zkoumá tajemné menhiry na kopci, rozfouká se vítr, ona se dotkne kamene a najednou se ocitne v roce 1743.

V drsné skotské divočině se okamžitě potká s červenokabátníky, kteří honí horaly. Rázem se ocitá v nebezpečí. Horalé ji však zachrání a poté, co ukáže své lékařské schopnosti při ošetření jednoho z nich, stane se hostem na hradě Leoch a jelikož má medicinské schopnosti, tak také léčitelkou.

1-1-d8adc36cc8ea43249115b13e923d12da.jpg
Foto: Starz/Sony Pictures Home Entertainment

Jedním z horalů je také charismatický Jamie Fraser, za kterého se bude nakonec muset provdat, aby byla ochráněna před zlým kapitánem Johnatanem Randallem, který se vyžívá v mučení a násilí. Ačkoliv z tohoto sňatku byla nejdříve nesvá, jelikož ve 20. století zanechala svého manžela, který ji všude hledá, s Jamiem mezi nimi rychle vzplane obrovská vášeň a jeden druhého se nemohou nabažit.

Oblíbený seriál nabitý pikantními erotickými scénami se sympatickými hlavními hrdiny je na Netflixu dostupný už se sedmi řadami. Osmá by pak měla být poslední. O tom, že je seriál velice oblíbený svědčí i hodnocení na ČSFD, kde má Cizinka 80 %.

Zdroje: Autorka článku, ČSFD, Netflixer

Reklama