Máte rádi přírodu a zvířata? Příští víkend má být krásně, tak mám pro vás tip na skvělý rodinný výlet. Vyjeďte si na huculskou farmu Janova Hora ve Vítkovicích v Krkonoších. Tento výlet doporučuji zvláště těm, kteří se touží svézt na koni, ale nemají zkušenosti, příležitost, nebo se velkých koní bojí.

Huculští koně jsou malí, takže nevzbuzují takový respekt, jsou houževnatí, že unesou i dospělého muže, a nesmírně hodní (alespoň ti, kteří jsou vychováni a vycvičeni na místní farmě), takže i pro absolutního jezdeckého laika jsou jako stvoření.

Když přijedete (respektive když se vydrápete do vysokého kopce) a spatříte rozlehlé pastviny, uprostřed nichž trůní nádherná patrová roubenka, jste na místě, které je nejen romantické, ale především přátelské pro rodiny s  dětmi. Ani pejska nemusíte nechávat doma, jen pro jistotu nezapomeňte na náhubek a vodítko.

hucul

Každý člen rodiny si tu najde svou zábavu. Pro ty nejmenší tu mají krásné stylové hřiště. Houpačky a různé prolézačky jsou v podobě dřevěných plastik, takže dokonale zapadají do okolní přírody. Hřiště je zároveň ohradou pro stádo koz, které si děti hladí a krmí.

Pokud se nebojí, mohou se svézt i na koníkovi, kterého vede zkušený instruktor. Větší děti, ale i dospělí už můžou vyrazit na projížďku do okolní přírody. Zkušenosti jezdců se přizpůsobí i průvodce, takže můžete jet tak, jak si troufáte. Buď krokem, nebo si zkusit klus a cval.

V nádherné krkonošské přírodě s fantastickými výhledy je to opravdu zážitek.

Po takové vyjížďce vám určitě vyhládne a věřte, že není nic příjemnějšího než si své zážitky sdělovat při dobrém obědě ve stylové restauraci.

Myslím ale, že vás výlet na Janovu Horu nadchne natolik, že si na příště zarezervujete rovnou ubytování, nebo domluvíte dětem koňský tábor.

Obojí je samozřejmě možné, ale spěchejte, protože zájem je obrovský.

Láká vás takový výlet? Už jste tam někdy byla? Jezdila jste na koni? Mají vaše děti rády koně? Dala byste je na koňský tábor?

Více informací se dozvíte na www.hucul.cz

Ilustrační foto: www.hucul.cz

Soutěž: Škatulata, hejbejte se

Reklama