5ef1de4c695e4obrazek.pngNa zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuželky či domino, postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověříte při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku a vědomosti ze zeměpisu u mapy světa.

V neděli 19. července od 10 do 17 hodin se naskytne jedinečná příležitost nechat se zámkem provést Šípkovou Růženkou! Se spanilou princeznou navštívíte zámecké salonky, vystoupáte na tajemnou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny. Prohlídka trvá 40 minut, začíná vždy v celou hodinu, poslední prohlídka v 16 hodin. (Rezervace času prohlídky je možná na telefonu 281 860 130.) Po skončení prohlídky můžete zůstat a naplno si užít interaktivní výstavu Pojďte děti, budeme si hrát! Vstupné na Pohádkovou neděli se Šípkovou Růženkou: cena pro 1 dítě – 160 Kč, 2 děti – 140 Kč/dítě, 3 děti – 120 Kč/dítě, 4 děti – 100 Kč/dítě, 5 a více dětí – 80 Kč/dítě. Rodinné vstupné 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti). Dospělí jako doprovod dětí – běžné vstupné 70 Kč/osoba, senioři 40 Kč/osoba (nevyužijete-li rodinné vstupné), dospělí samostatně (ne jako doprovod dětí) 150 Kč/osoba, senioři samostatně (ne jako doprovod dětí) 70 Kč/osoba.

5ef1de83a19f8obrazek.png

Foto: Chvalský zámek

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Zaměřuje se na akce a výstavy pro rodiny s dětmi, školy i veřejnost a je otevřen denně od 9 do 18 hodin. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Nabízí také prostory k pronájmu, svatbu na nádvoří, firemní i dětské akce a oslavy. Využít můžete parkování v areálu Chvalské tvrze zdarma, bezbariérový přístup či restaurace v okolí. V průběhu roku se na zámku konají detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, tajemné noci, královský bál princezen i rytířů a další akce.

Reklama