Přijměte pozvání na III. ročník setkání Den pro štěně, který letos pořádá Občanské sdružení na ochranu opuštěných zvířat. Dne 28. srpna 2016 od 14:00 hodin si můžete užit krásný den v pražské Stromovce u restaurace Šlechtovka. Těšit se můžete na ukázky výcviku policejních psů, agility, asistenčních psů i veterinární poradnu a mnohem více.

„Pořádáním Dne pro štěně se již třetím rokem připojujeme k mezinárodní aktivitě nazvané Puppy Mill Awareness Day vzniklé v roce 2004 v USA. Koncem srpna a začátkem září se v zemích Evropy, USA, Kanady i Austrálii pořádají akce, které upozorňují veřejnost na existenci množíren, nelegální obchody se zvířaty a především na jejich utrpení. V České republice jsme zatím, pokud vím, jedinou organizací, která se aktivně zapojila do iniciativy sdružující odpůrce množíren z celého světa,” říká Václava Brabcová, předsedkyně sdružení.

sd
Foto: Shutterstock.com

Lidé si chtějí pořídit nového čtyřnohého člena domácnosti, ideálně nějaké menší plemeno, které se hodí do bytu. Potvrzení o původu nepotřebují, chtějí ho pouze na mazlení nebo pro děti na hraní, ne na chození po výstavách a soutěžích. Navíc ho chtějí lacině. Rozhodnou se pro nákup zvířete u neověřeného prodejce, který tyto podmínky splňuje. Netuší, že běžně kupují zvíře z množíren. Přijdou na to později, kdy nastoupí závažné zdravotní problémy a ušetřené finanční prostředky končí investicí do veterinární péče, v horším případě zvíře během několika měsíců uhyne,“ vysvětluje Kateřina Holnová, marketingová ředitelka Pet Center. “Proto jsme se na počátku tohoto roku rozhodli aktivně podpořit boj proti množírnám a spojili se se Sdružením na ochranu opuštěných zvířat,” dodává.

Pomoci psům z útulků a přispět na boj proti množírnám bude možné přímo na místě do kasičky veřejné sbírky, kterou Sdružení s pomocí Pet Center pořádá od června tohoto roku. Do sbírky na pomoc opuštěným zvířatům a k boji proti množírnám je možné přispívat i na účet 2900499790/2010 nebo prostřednictvím kasiček, které jsou umístěny na více než stovce prodejen Pet Center po celé České republice.

Událost Den pro štěně.

Reklama