Pokud budete lyžovat v Rakousku na Stubaiském ledovci nebo někde blízko, ve stubaiském údolí, máme pro vás tip na zajímavý výlet! Zajeďte si do skiareálu ledovce Stubai a podívejte se do mrazivého srdce hor. Více na http://www.stubaier-gletscher.com.

Skrytá hluboko v ledu, u horní stanice lanovky Eisgrat na Stubaiském ledovci se nachází ledovcová jeskyně, která umožní svým návštěvníkům se blíže seznámit s fenoménem věčného sněhu a ledu. 

jeskyně

Pusťte se nejenom během horkých letních dní na objevnou výpravu do světa chladného ledu! Nová ledovcová jeskyně v nadmořské výšce 3.000 metrů vám poskytne jedinečný náhled do nitra mytického ledovce.

Kde jeskyni najít? Po výstupu z lanovky na horní stanici Eisgrat se vydáte po stezce, která vás přivede ke vstupu do jeskyně. Kromě nádherných optických vjemů se zde také dozvíte nejrůznější zajímavosti o fenoménu ledovec a dozvíte se například, co jsou ledovcové morény, ledovcové mléko, ledovcový brus, z čeho se skládají a jak vznikají jednotlivé vrstvy ledu, jaké jsou typy ledovců, jak se chrání před vysokými letními teplotami apod.   

Při prohlídce jeskyně se návštěvníci seznámí všemi svými smysly s tímto monumentálním přírodním úkazem, který každého z nich bezpochyby okouzlí! Ledovcová jeskyně byla vytvořena 30 metrů pod sjezdovou tratí a její délka je 200 metrů. Těšte se na nádherný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Návštěva ledovcové jeskyně je ideální výletní cíl pro celou rodinu.
Pro fotografii na památku je nejvhodnější se posadit se na ledový trůn - jak se sluší a patří na království ledu! Očekávají vás krásné chvíle v říši věčného sněhu a ledu.

jeskyně

Ceny vstupného:

  • Dospělí:  5,50 EUR
  • Mladiství (10-18 let) : 3,00 EUR
  • Děti do 10 let: ZDARMA*
    *do 10 let lyžují v doprovodu jednoho z rodičů zdarma

Celoroční zábava

Velikost Stubaiského ledovce (největší ledovcový region v Rakousku) stejně jako záruka sněhu od října do června a rozmanitost oblasti jsou impozantní. Nadmořská výška, která garantuje sníh, široké sjezdovky s obtížností od modré po černou, běžkařské trasy a moderní vleky včetně osmi sedačkové gondoly Rotadel s vyhřívanými sedadly jsou jednoduše sněhovým rájem. 

jeskyně

Sportovní fanoušci dychtící po „akci“ si mohou vychutnat širokou nabídku skoků v Snowparku Stubai ZOO, sklouznout se po railech, nebo si užít neobyčejné freeridové trasy v Powder Departmentu. Kromě sjíždění sjezdovek rozhodně stojí za zastávku vyhlídková plošina TOP OF TYROL, která nabízí nádherný panoramatický výhled, stejně jako Stubaiská ledová jeskyně uvnitř ledovce.

Vše na stránkách http://www.stubaier-gletscher.com/

Tyrolské údolí Stubai

Stubai se nachází v blízkosti hlavního města Tyrolska Innsbrucku. Díky Brennerské dálnici je snadno dosažitelné z Německa, Rakouska, Švýcarka, Itálie a České republiky. Údolí Stubai je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholky. Mezi hlavní centra této oblasti se řadí Neustift, Fulmpes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Tým Stubaisko-tyrolského turistického svazu poskytne informace o aktuálních nabídkách, datech na své webové stránce www.stubai.at. Online vyhledávač pomůže nalézt vhodné ubytování, požadavky lze řešit i telefonicky +43(0)501881-0 nebo e-mailem info@stubai.at.

logo

Více o této oblasti:

Reklama