Vydat se na dovolenou na Kanárské ostrovy je dnes docela snadné. Je to cca 5 hodin letu, je to vzdálenější kus světa mezi Evropou a Afrikou. Ostrovy leží v Atlantském oceánu, omývají je teplé a průzračné vlny. Z celého Kanárského souostroví je neznámějších sedm obydlených ostrovů – Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, El Hierro a La Gomera.

 

Každý ostrov je trochu jiný, má jiný ráz krajiny. Nejznámější Gran Canaria se těší největšímu zájmu turistů. Je zde nejstálejší počasí, hlavně v jižní části. Počasí je ovlivněno pasáty, mořskými proudy a tlakovou výší, která je ovlivněna nedalekými Azorskými ostrovy. Teplota zde nijak výrazně po celý rok neklesá, takže když si naplánujete dovolenou třeba na březen, určitě se zahřejete. Nádherné jsou písečné duny Maspalomas, které se rozléhají na jihu ostrova.

 

Fuerteventura je ostrovem nekonečných a rozlehlých pláží, vyprahlých skalisek s větrným povětřím, pro které si tento ostrov zamilovali sportovci. Milovníci surfů si zde dovolenou opravdu užijí.

 

Ostrov Tenerife se pyšní nejvyšší horou Španělska, Pico del Teide měří neuvěřitelných 3715 m. Hora vypadá mysticky, můžete ji, pokud je jasno, pozorovat i z ostatních ostrovů. Na Tenerife ale najdete i krásné pláže, a to jak s bílým, tak s tmavým pískem.

 

Lanzarote, to je ostrov sopek a moře. Některé sopky jsou ještě činné, což vytváří tajemný dojem ostrova. Většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná. Na Lanzarote najdete úchvatné zátoky, krásné pláže a strhující skaliska.

 

Malé ostrovy La Palma, El Hierro a La Gomera svou divokou tváří jen dotvářejí celý obraz Kanárského souostroví.

 

Proč jet na Kanárské ostrovy?

Pokud se vydáte na Kanáry, je jisté, že na každém ostrově najdete něco jiného. Ostrovy nabízí svým návštěvníkům prostředí pro krásnou dovolenou, ať odpočinkovou, tak aktivní. Krásné čisté pláže s pozvolným přístupem do moře slibují pohodlí zejména pro rodiny s dětmi. Díky místní vybavenosti sem mohou cestovat i matky s batolaty.

Výhodu Kanárských ostrovů je, že teplota vzduchu nestoupá do extrémních výšek. I v letních měsících se teplota pohybuje v maximálních 30 stupních.

Na kanárech je bezpečno, kriminalita je minimální. 

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Byli jste na Kanárech? Na jakém ostrově? Kde se vám nejvíce líbilo?