Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
Jonas Jonasson

5cac97fc1846eobrazek.pngPřesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin...

Horkovzdušný balon, kterým si chtějí vyrazit, totiž odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. A když je zachrání severokorejská loď, pašující uran, je jasné, že několik významných politiků bude mít znovu plné ruce práce.

Jonas Jonasson dlouho odolával naléhání svého hlavního hrdiny na pokračování životního příběhu, až nakonec podlehl, aby mohl vyprávět, jak se věci mají, a nepřímo, jak by se raději měly mít.

Recenze naší čtenářky:

My jsme zestárli o pár let, ale Alan Karlsson je jen o rok starší, než když jsme přestali sledovat jeho příběh v první knize. Je stále stejně vtipný, zábavný a pohotový, se svým přítelem Juliem si užívá klidného života na Bali, ale všichni tušíme, že takto kniha pokračovat nebude. Děj je nabitý sarkasmem, úsměvnými zápletkami, jemnou ironií a černým humorem.
Kniha se dotýká téma nelegálních migrantů, závislosti na internetu, konspirací a politických her, vysmívá se Trumpovi, Putinovi i Kim Čong-unovi. Je to román o aktuálních událostech, ale občas se dotkne i nám blízké budoucnosti. Jako obvykle Jonas Jonasson nezklamal a přinesl další zábavnou knížku, kterou přečtete jedním dechem. Zahrnuje jen mnohem kratší úsek života hlavního protagonisty. Mohu vřele doporučit, kniha bude příjemným společníkem třeba na dovolenou.
Vilma Kuchařová

Knihu můžete koupit na ALBATROSMEDIA.CZ
5cac9819829dfobrazek.png

Reklama