Bali má z každé exotické země kousek, pravou džungli i nádherné pláže. Bali je nádhernou exotickou destinací, jejíž oblíbenost mezi Čechy rok od roku stoupá. Proto jsme se rozhodli vám doporučit dva resorty, které čnějí nad ostatními. Maya Ubud Resort & Spa a St. Regis.

Maya Ubud Resort & Spa

Bali

Maya Ubud Resort & Spa je klidným útočištěm se stovkou vil v tropických zahradách. Jednu stranu desetihektarového pozemku ohraničuje údolí řeky Petan, druhou hranicí jsou rýžová pole Peliatan. Kromě léčebných procedur v místním exkluzivním spa nabízí také dva bazény, tenisový kurt, pavilon pro jógu anebo golfový putting green.

Z Ubudu máte možnost vyrazit na množství výletů. Bali, jako jeden ze sedmnácti tisíc indonéských ostrovů, si zachoval hinduistickou víru a místní obyvatelé jsou milí, usměvaví lidé, kteří se snad ani neumí hádat.

Bali

Náboženství je přirozenou součástí života lidí a tvrdí se, že na ostrově je víc posvátných staveb než obytných domů. Takže častým cílem výletů jsou chrámy v džungli, mezi ty nejznámější patří Batukaru.

Doporučujeme i chrám Tanah Lot, který stojí na skále asi 20 metrů od pobřeží, a proto je přístupný jen při odlivu. Chrám je pevnou součástí balijské mytologie a je zasvěcený bohům moře, kteří ochraňují poutníky. A jestliže vyrazíte na dovolenou s dětmi, udělejte si půldenní výlet do Motýlího parku u Tabananu.

Bali

St. Regis

Tradiční dřevěné vily jsou postaveny v thajském stylu a hotelová pláž je naprosto nezapomenutelná. Díky krásnému bílému písku je nadýchaná jako peřinka. Je to bezesporu nejlepší pláž na Bali. Moře je teplé a bezpečné, vstup do vody postupný a s písečným dnem, takže je ideální i pro rodiny s malými dětmi.

Bali

Resort St. Regis patří díky své unikátní poloze na břehu Indického oceánu mezi nejlepší možnosti ubytování na Bali. Některé vily mají přímý vstup na pláž, všechny jsou obklopeny kouzelnými zahradami. Samozřejmostí je kvalita servisu hotelů St. Regis včetně butlerů.

Dospělí ocení restaurace a bary zaměřené na lokální kuchyni, pro děti je zase připraveno specializované centrum, které je pomocí hudby, výtvarného umění i pohybu seznámí s kulturou ostrova.

Výborná je také pláž Padang Padang na jižním cípu ostrova. Nádherné místo, které proslavil film Jíst, meditovat, milovat, je ukryto mezi skalami. Určitě ho vyzkoušejte. Jestli si ale chcete užít pláž sami, stihněte to ještě ráno, po desáté hodině se na místo sjíždí další turisté.

Bali, to jsou ale také oceánské vlny vhodné k surfování. Užijí si je začátečníci i pokročilí. Přidejte se k nim i vy. Přesuňte se směrem k Uluwatu, kde na surfu můžete brázdit oceán, aniž byste si navzájem překáželi s plavci. Vlny jsou až dál od břehu a oceán si tak užije opravdu každý.

Jinou možností, jak splynout s Indickým oceánem, je šnorchlování. Vyzkoušejte ho v severní části ostrova, kde se můžete potopit nejen ke korálovým zahradám, ale také k vrakům amerických a japonských lodí. Velkým zážitkem je ponor k podvodnímu chrámu v zálivu Pemuteran, kde v hloubce až 30 metrů pokrývá podmořská flóra sousoší Buddhy a mytologických postav z historie ostrova.

Bali jsou zkrátka krásnou exotickou destinací, kam přijedete za poznáním i odpočinkem.

Více na www.exclusivetours.com

Článek je publikován se spolupráci s cestovní kanceláří  www.exclusivetours.com, která vám připraví dovolenou na míru podle vašeho přání.