64a2923eab269blobid0.png
Foto: Klára Křížová

Protože jsme milovníky hor a kol, rozhodli jsme se tuto oblast prozkoumat. Je tady totiž mnoho možností, co můžete dělat. Od jízdy na kole, pěší túry v horách, koupání či jízdě na paddleboardu po lenošení na břehu nádherných jezer. Nesmím opomenout také ochutnávku místní kuchyně a tip pro milovníky golfu – můžete si vybrat z 11 golfových hřišť! 

U jezer ostatních jezer v oblasti Solné komory, stojí za to vyzkoušet některou
z čerstvých sladkovodních ryb.

Kromě typického sivena dostanete také pstruha, kapra nebo candáta.

Stoprocentní relax u jezera Fuschlsee 
Jezero Fuschlsee, proslulé svou krásnou polohou mezi horskými velikány,  je dlouhé čtyři kilometry a takřka 70 metrů hluboké. Jeho průzračná vod má kvalitu pitné vody. Jeho břehy nejsou příliš zastavěné, motorové čluny zakázané a všude kouzelná zákoutí, kde lze nerušeně odpočívat.  Kolem jezera vede 11 km stezka, kterou můžete projít pěšky nebo si ji zaběhnout. Pokud máte rádi běh, tak tuto stezku mohu doporučit, je to krásný výběh s nádhernými výhledy. jestli máte chuť, nic vám nebrání v tom se svéci a skočit do vody.  Nabízí aktivity pro všechny, kdo mají rádi vodní sporty, ale i rekreační aktivity jako je plavání, jízda na paddleboardu (můžete si ho vypůjčit), chytání ryb, projížďky loďkou nebo jen relax na písečné nebo oblázkové pláži.

64a291925ae3fblobid0.png
Foto: Jezero Fuschlsee. Shutterstock

Výletní lodí po jezeře Fuschlsee
Na břehu jezera se nacházejí idylické vesničky a malá městečka, která nabízejí výborné ubytování a restaurace s tradičním rakouským jídlem. Centrem okolí jezera Fuschlsee  je městečko Fuschl am See, kde najdete restaurace, obchody, pláže a centrum vodních sportů či aktivit. My jsme se zde domluvili na projížďku výletní loďkou. Takže jsme objeli jezero podél břehů, až na druhý konec. kde nás v přístavu přivítala místní rybí restaurace. Neodolali jsme a pokrmy z místních ryb jsme museli vyzkoušet! 
Jezero je opravdu nádherně čisté a sytě modré. Fuschlsee  naprosto splní vaše představy o horském, naproto čistém jezeře. Rybí restaurace je jen kousek od prázdninového rezortu Arabela Jagdhof Resort, kde jsme byli ubytovaní.

64a291cfe1483obrazek.png
Foto: Jezero Fuschlsee. Shutterstock

Cyklovýlet kolem jezera Mondsee
Naším druhým tipem na výlet je cyklovýlet podlél blízkého jezera Modesee, kam jsme přejali autem. Výhovou této lokality je, že je dokonale protkaná sítí cyklostezek, takže pokud toužíte objevit místní krajinu ze sedla kola, máte jedninečnou příležitost. Našim cílem byla okružní jízda kolem jezera Modesee. Nechtěli jsme náročnou trasu v horách, prototo jsme se vydali po břehu tohoto krásného jezera. Cestou jsme dělali zastávky, abychom se pokochali místy, která nása zaujala nebo abychom si odpočinuli a dali si v místní restauraci u cysklostezky něco k pití. Nebylo kam spěchat, měli jsme na 30 km výlet skoro celý den. Navíc bylo krásně a bylo se v okolí jezera na co dívat. Na konci, ve stjnojmenném mestěčku Mondsee jsme si dali skvělý pozdní oběd.

64a2911c811b4obrazek.png
Foto: Jezero Mondsee. Shutterstock

Jezero Mondsee
Mondsee leží v nadmořské výšce téměř 500 m n. m. a rozprostírá se na 16,4 km2. Na první pohled vás upoutá dominantní Dračí skála, která se tyčí v těsné blízkosti jezera a dodává krajině magickou atmosféru. Tuto scenérii můžete obdivovat z jedné z mnoha přilehlých pláží – koupání opravdu stojí za to. Mondsee patří k nejteplejším rakouským jezerům. Teplota vody v sezóně dosahuje až neuvěřitelných 27 °C, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. V překladu znamená Mondsee měsíční jezero.

64a292811e37aobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Velmi rádi vám doporučíme skvělé ubytování, které jsme měli možnost vyzkoušet:

Jedná se o prázdninový rezort Arabela Jagdhof Resort! Pokud se tady ubytujete, užijete si dokonalou péči, ochutnáte skvělá jídla a plnými doušky se ponoříte do dokonalého relaxu.

Pokud jste milovníky golfu, pak si tady i zahrajete na 9 jamkovém hřišti.

Prázdninový resort Jagdhof Arabella se nechází na břehu jezera Fuschlse. Resort se skládá ze tří objektů: historického loveckého zámečku s restaurací, barem a pokoji, hlavní budovy Gutshaus s recepcí, obchůdkem s regionálními produkty, sály pro pořádání eventů a pokoji a budovy Hüttererhaus, ve které se nachází wellness a fitness centrum. Pod zámkem nedávno přibylo devítijamkové golfové hřiště.

Pohádková gastronomie – vyzkoušeno, je výborná!
V restauraci pro gurmety FUXBAU, která byla vyznamenána třemi čepicemi podle Gault & Millaua, kouzlí šéfkuchař Johannes Fuchs své lokální a francouzské speciality. Na rybách si hosté nejlépe pochutnají v přístavní restauraci Fischerei a hotelová restaurace CERVUS nabízí vedle čerstvých ryb z jezera tradiční rakouskou kuchyni. Pro dokonalé zakončení večera je připraven "HALALI Bar". Přesvědčí vás neobvyklým výběrem nápojů a středomořských pokrmů. A všude doprovází gastronomické zážitky nádherná kulisa hor s jezerem.

Wellness a fitness centrum
Hotelový wellness areál v objektu Hüttererhaus nabízí 15 metrů dlouhý vnitřní bazén, bazénky pro knajpování, sauny, parní lázeň a prostornou venkovní rekreační louku s lehátky. Fitness centrum rovněž nechybí.

64a3ebda8cc3864a3e2742c36cobrazek.png
Foto: Peak Motion Films

Hotel má skvěle vybavené wellness centrum, které se nachází na ploše 800 m2. Co vás tady čeká? 

 • Bazén s integrovanými vířivými lehátky
 • Kneipp a brouzdaliště
 • Útulná relaxační místnost s osvětlenou solnou kamennou stěnou
 • Infračervená tepelná kabina
 • Finská sauna
 • Slaná parní lázeň
 • Solárium
 • 3 léčebné místnosti
 • Velký trávník na opalování
 • 24hodinové fitness centrum s nejmodernějším vybavením
 • Technogym zařízení

Jestliže jste milovníky golfu, pak tady budete jako v ráji. Hotel je součástí golfového hřiště, takže tady můžete rovnou začít svou hru, nemusíte se nikam přesouvat. Golfových hřišť je v okolí 11, všechna jsou posazena do krásné zvlněné krajiny.

64a3ec0c9fd25obrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Golfový a country klub Schloss Fuschl nabízí milovníkům golfu:

 • 9-ti jamkové golfové hřiště
 • Golfový driving range

Kontakt:

ARABELLA JAGDHOF RESORT AM FUSCHLSEE

64a292febb4d3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Schloss-Straße 1
5322 Hof bei Salzburg
Rakousko
Telefon 0043-6229 23720
www.arabella-jagdhof.com  

Velkou výhodou je, že prázdninový resort Jagdhof Arabella není daleko z ČR. Jeli jsme sem pět hodin s menšími zastávkami, z Praha je odtud vzdálená zhruba 400 km.

Reklama