Teploměr se pořád drží pod nulou a zkřehlé ruce po příchodu zvenku nahříváme nad topením nebo o hrnek horkého čaje. Přesto je právě teď ideální doba na to, abychom se zamysleli, kam letos vyrazíme za mořem, koupáním a sluníčkem.
Například Kanárské ostrovy. Najdete tam vše, na co si vzpomenete. Od pravé poušti k tropickým lesům. Od měsíční krajiny k bohatému mořskému dnu. Na Kanárských ostrovech je možné vše. Každý ze sedmi ostrovů vám nabídne jiný, ale vždycky fascinující svět. Po celý rok se nechte hýčkat příjemným jarním kanárským klimatem.
Nejznámější z ostrovů - Gran Canaria - je díky své různorodosti klimatu, prostředí a krajiny nazývám „malým kontinentem“. Na jihu ostrova na vás čekají moderní hotely a apartmány, módní pláže, vodní sporty, projížďky na velbloudech, golfová hřiště... Ve vnitrozemí objevíte lesnatou krajinu, vysoké vrchy a zelené svahy proložené skupinkami domků, na severu pak ovocné plantáže a malebná úrodná údolí.
Ostrov Fuerteventura nabízí nejdelší pláže a pocit klidu a samoty. Na Tenerife vás zase k výletu zláká nejvyšší hora španělského zeměpisu, národní park Las Canadas del Teide nebo na floru bohatý zelený sever. Jestli je pro vás synonymem dovolené pláž, pak si určitě rádi jen tak zalenošíte na horkém a slunečném jihu.
Lanzarote je zase ostrovem sopek a jakoby měsíční krajiny. Jeho vesnice jsou ale světlé a veselé, jeho břehy jsou obklíčeny ostrůvky a útesy, jeho pláže jsou široké a krásné. Ale ani menší ostrovy La Gomera, El Hiero nebo Las Palma si zaslouží vaši pozornost, byť byste se na ně vypravili jen na výlet.

Pokud se o víkendu 15. a 16. února vydáte na pražské holešovické Výstaviště, kde se koná veletrh cestovního ruchu Holiday World, můžete navštívit také stánek cestovní kanceláře Canaria Tour, kde se dozvíte o ostrovech více, získáte aktuální katalog a co víc můžete využít desetiprocentní „výstavní“ slevu z ceny objednaného zájezdu.