poslala kromě fotky svého oblíbeného laku naše čtenářka s nickem Placka0. Sama preferuje domácí pedikúru a z jejího příspěvku je patrné, že si ví rady

Dobrý den milé ženy. 
Pěkně upravená chodidla jsou dnes samozřejmostí, nemluvě o letní sezoně, kdy nožky vystavujeme na obdiv skoro pořád. Nejde však jen o estetickou stránku, ale také o zdraví. Co si budeme povídat, nohy denně mnoho hodin trpí v botách. Na místě je tedy pečlivá a pravidelná pedikúra. A kde začít? Přece od podlahy, tedy od chodidel.

Můžeme mít sebehezčí sandálky, ale nehezky upravené nohy celkový dojem dokážou akorát zkazit. Dobrý tip na to jak mít jemná a pěkná chodidla je domácí peeling. Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte opatrně pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla také namazat krémem, skvělá je klasická vazelína nebo kaštanový gel.

Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny. Já preferuji domácí  pedikúru. Nejprve nohám dopřeji lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citrónu, který pomáhá změkčovat kůži. A pak můžeme začít s obrušováním, ideální je na to pemza poté si namažu tělový peeling´. Následuje úprava nehtů. Zastřižení, opilování a zdobení lakem. Na mokrou pedikúru nedám dopustit!

Prstíčky a nehty,
lechty  lechty  lechty.

Namalované lakem,
pod vysokým tlakem.

A na prstě prstýnek,
drahocenný kamínek

nehty

Placka0

Milá Placka0, díky nejen za pěkný příspěvek, ale i za užitečné rady

Text nebyl redakčně upraven

a teď se budu těšit na vaše názory, milé ženy-in.

  • Jak se staráte o nohy a nehty?
  • Chodíte na pedikúru? Jak často? V čem je pro vás odborní péče lepší?
  • Vystačíte si s domácí pedikúrou? Jak postupujete? Máte nějakou „fintu“ jak mít chodidla krásně hladká? Kupujete si speciální kosmetiku na nohy? 
  • Máte nějaké problémy s kůží na nohách, jako jsou popraskané paty, otlaky, kuří oka, mozoly atd.? Jak s tím bojujete? Svěříte se nám?
  •  Jste spokojená s kvalitou a tvarem svých nehtů? Pilujete je, nebo stříháte? Ráda se chlubíte svýma nohama v otevřených botách, nebo je raději schováváte?
  • Lakujete si nehty na nohách i v zimě? Používáte spíš neutrální laky, nebo barevné?
  • Jak se vám líbí nové trendy v lakování, které představuje Mary Key? Inspirovala vás, nebo máte svůj styl a toho se držíte?
  • Jste v barvách laků odvážnější na rukách nebo na nohách?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Dvě z vás, které pošlou příspěvek a budou vylosovány, získají tuto krásnou pedikúru, kterou věnovala značka Mary Kay

pedikura

Reklama