Jaká je její recenze?

Určitě si každý z nás pamatuje, když jsme na chodbě paneláku roztáhli svůj obchod a všichni sousedi museli celý krámek překračovat, ti „hravější“ si dokonce něco koupili. Dnes si svůj obchod rozbalil Hugo. Hra je dle návodu určena dětem od 4 let, ale věřím, že hlavně ty starší děti si své obchodování, možnost vlastnit a rozhodovat o svých penězích, opravdu užijí.

Hra je moc hezky zpracována, a co hlavně chválíme, to je balení. Krabice se opravdu dobře přenáší, zavírání je řešeno magnetem. Stejně tak nákupní košíky, který se chytře sami přicvaknou k postavičkám, které si děti vyberou.

Pro naše děti je hra skvělá pro pochopení správného třídění potravin, pro Matyldu dokonce jednoduché počítání, které ji bavilo a chtěla zůstat jen jako paní pokladní. A ten mincovník! Taky se moc povedl a díky řešení doufám, že neztratíme tyto penízky tak brzy.

„A to lízátko si můžu odvést? Nemusím ho vracet?“ Tohle byla ta největší starost čtyřletého Huga.

Co se samozřejmě u této hry projevilo, je naše „chybějící“ trpělivost, čekání v řadě, počkat si, až vše paní pokladní Matylda spočítá.

Karty s nevýhodami, které jsou taktéž součásti hry, chtěli naše děti hned vyřadit. Hra krásně učí děti spočítat si svůj nákup, poznávat suroviny, hodnotu peněz. I když se Hugovi hra líbila, mé doporučení je- pořídit tuto hru starším dětem.

Co hra Kvído Obchod obsahuje:

Obchod s regály a herním plánem, 6 figurek na výběr a 4 plastová kolečka na postavení figurek, 4 nákupní vozíky s magnetem, 4 karty s 8 nákupními seznamy, pokladnu na vkládání peněz, mincovník, nákupní tašku na suroviny, penízky v hodnotě 1–50 Kč, otočnou střelku, hrací kostku, žetony se zbožím, karty s výhodami, nevýhodami, domácími pracemi a pravidla.

Více si můžete přečíst na jejím blogu matylda-hugo.cz nebo na jejím Instagramovém profilu zde

Více na ALBI.CZ

Naše další články:

Reklama