Také se nemůžete nabažit prvních slunečních paprsků? Těšíte se, až vám slunko vykouzlí atraktivnější barvu? Jarní sluneční paprsky ale přinášejí i svá rizika. Slunce je silnější a lidé stále častěji trpí například slunečními alergiemi. Značka Daylong přichází s inovativním řešením pro velmi citlivou a mastnou kůži.

Kdy si dát pozor

sun

Slunce je mnohem agresivnější než dříve. Zvyšuje se totiž jeho aktivita a výrazně oslabuje ozonová vrstva. Týká se to i našich končin. Měli bychom se proto chránit nejen při cestách do exotických a přímořských krajů, ale i cestou do práce nebo při pobytu na oblíbené letní zahrádce. Zejména první jarní sluneční paprsky dokážou být velice zrádné. Po zimě totiž není naše pokožka na intenzivní působení paprsků vůbec připravena a to jí může způsobit šok. Je to podobné procesu otužování - tělo si také musí zvykat postupně.

Jak poznáme sluneční alergii

Objeví se například svědivé zarudnutí, tzv. krupička či kopřivka, nebo dokonce mokvající puchýřky, a to na místech, která nebyla kryta oděvem. Tyto reakce jsou způsobeny zvýšenou citlivostí kůže vůči UV záření. Často vznikají i v kombinaci s užíváním některých léků. Vyvolavateli jsou například i místně používané protizánětlivé gely a krémy, ale mohou to být také rostlinné šťávy, či dokonce parfémy.

Tipy, jak kůži ubránit a nemít vrásky ze sluníčka

  • Používejte ochranné přípravky bez tuků a emulgátorů
  • Dbejte na ochranu před UVA zářením, které proniká hluboko do kůže, a v důsledku toho se snižuje i elasticita kůže a vznikají vrásky
  • Vyhýbejte se slunci mezi 11. a 15. hodinou a překryjte nejnáchylnější místa jako krk, dekolt a ruce 
  • Pravidelně a v dostatečném množství nanášejte přípravek s vysokým ochranným faktorem

 NOVINKY pro kůži citlivou na slunce – Daylong přichází s novou řadou speciálně určenou na citlivou kůži

DaylongLEHKÝ GEL VE SPREJI NEJEN PRO SPORTOVCE Lehký gel je speciálně vyvinutý pro citlivou kůži se sklonem ke sluneční alergii. Nemastí a je vhodný na tělo i obličej, ideální na těžko dosažitelná místa a ocení jej muži a outdooroví sportovci. Daylong sensitive SPF 30 Gel-Spray, cena 514 Kč.

DaylongGEL S EXTRÉMNÍ OCHRANOU PRO CITLIVOU KŮŽI

Lehký gel speciálně vyvinutý pro citlivou kůži se sklonem ke sluneční alergii. Nemastí a je vhodný na tělo i obličej, rychle se vstřebává a zanechává na kůži příjemný pocit.

Daylong sensitive SPF 50+ Gel, cena 262 Kč.

Daylong je k dostání v každé dobré lékárně. Více na www.daylong.cz

Daylong

Reklama