Jedním z nejčastějších alergenů je roztoč. Roztoče jsou v kobercích, čalouněném nábytku, plyšových hračkách, ale až 85 % roztočových alergenů najdeme právě v postelích. Na jedné matraci se vyskytuje několik milionů roztočů, dále jsou hojně v polštářích a přikrývkách. Roztoči jsou celoročními alergeny, přesto je jejich koncentrace nejvyšší v chladnějším období, kdy je zapnuté topení, méně se větrá a je zvýšená cirkulace vzduchu uvnitř místností. Alergické příznaky jsou nejsilnější v noci, kdy jsme vystaveni přímému kontaktu roztočům po řadu hodin.

Investice do kvalitní matrace není malá – investujete do vlastního zdraví a opravdu dobrého odpočinku, při němž může tělo po náročném dni regenerovat. Již při výběru matrace se zajímejte také o možnost její údržby. Ideální jsou z tohoto hlediska matrace se snímatelným potahem s možností praní na 60 nebo 90 °C.

Pro zvýšení hygienického komfortu jsou praktické a užitečné chrániče matrací. Stále více oblíbené jsou podložky prošité dutým vláknem, které zpříjemní ležení a ochrání matraci před potem a nečistotami. Podložky pomohou sjednotit celkový vzhled děleného dvoulůžka a díky výplni i zpříjemnit ležení na matraci s tvrdším povrchem. Uchycují se pomocí gumových pásků za rohy matrace, velmi jednoduše se s nimi manipuluje a bez problémů se vejdou do pračky.

Tip: chránič matrace Silver Plus má povrch z bavlny. Obsahuje ionty stříbra a vyniká antibakteriálními účinky. Můžete prát na 60 °C.

Pokud potřebujete chránit matraci před průnikem vlhkosti či tekutin, jistě oceníte nepropustnou podložku. Pro komfort spánku je důležité, aby byla také paroproustná.Tip: SMARTCEL™ Sensitive je chránič matrace ve formě podložky nebo prostěradla.  Chránič je vyroben z příjemně měkké a pružné prošívané tkaniny s polyuretanovým zátěrem, který je vodonepropustný, ale je vysoce paropropustný a prodyšný. Tkanina obsahuje 90 % přírodního lyocelového vlákna TENCEL® a 10 % materiálu SMARTCEL™ s obsahem zinku. Přítomnost zinku v přízi tkaniny vyvolává regenerační a kosmetický efekt s příznivým vlivem na pokožku a posiluje imunitní systém. Přírodní lyocelová vlákna TENCEL® výtečně absorbují a odvádějí vlhkost.

Chránič SMARTCEL™ Sensitive také vytváří bariéru proti roztočům, bakteriím, plísním i zápachu. Má také termoregulační efekt díky optimální cirkulaci vzduchu – v létě chladí a v zimě hřeje. Chránič je ideálním řešení např. do postelí pro kojence a menší děti, pro alergiky nebo pro osoby trpící inkontinencí a dlouhodobě upoutané na lůžko. Svým přírodním materiálovým složením příznivě působí na lidský organismus a zároveň účinně chrání matraci před znečištěním.


Jak ochránit matraci? Podívejte se na video

Reklama