Minulý rok v dubnu spatřil světlo světa zbrusu nový závod z dílny RunCzech. Jmenuje se Pražská štafeta 4x5, běžeckou party ve Stromovce si díky ní letos užila téměř tisícovka čtyřčlenných týmů. A protože v úspěšných projektech by byl hřích nepokračovat, RunCzech pro sezónu 2017 přišel s vylepšenou a rozšířenou podobou štafetového závodu. Pražská štafeta 4x5 se nově poběží ve dvou dnech a z letošního dubnového termínu se přesouvá na červen. Kromě úvodních pár týdnů se na závod bude možné registrovat pouze skrze charitativní organizace. Místo pro svůj tým si běžci mohou zajistit už nyní!

štafeta

Minulý rok na jaře běželo Pražskou štafetu 4x5 celkem 3 424 běžců. Ve čtyřčlenných štafetách, kdy každý člen týmu musí uběhnout pět kilometrů, si účastníci mohli užít Picnic Boxy plné jídla a pití, závodní tričko, startovní batůžek, cílovou medaili, závěrečný koncert a především příjemné odpoledne strávené s přáteli či kolegy. To vše je letos čeká ve dvojnásobném balení.

runMyslím, že stojíme u zrodu nové tradice RunCzech,“ přemítal v cíli štafety Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Pražská štafeta 4x5 se ve Stromovce poběží ve středu 14. a ve čtvrtek 15. června 2017. Týmy si mohou vybrat, který den poběží, případně se zúčastnit obou dvou.

runPro nacházející Pražskou štafetu 4x5 bude charakteristická intenzivní spolupráce s neziskovými organizacemi, se kterými RunCzech pracuje dlouhodobě. Neziskovky a charity mohou již osmým rokem prodávat registrace na všechny závody série RunCzech běžecká liga a získávat tak finance na své dobročinné projekty.

runDruhý ročník veleúspěšné Pražské štafety 4x5 v pražské Stromovce budeme prodávat téměř výhradně přes neziskové organizace. Napřímo bude možno získat registraci na tento závod pouhý měsíc a poté půjde vše přes neziskové organizace. Plánujeme takový běžecký charitativní piknik, kde každý bude moci přispět své oblíbené neziskovce,“ vysvětluje Kaidl. „V nabídce pro rok 2017 máme zatím 43 neziskových organizací. Kdo si z nabídky nevybere, může nám doporučit jinou neziskovku, přes kterou nakonec registraci zakoupí,“ uzavírá Kaidl.

runCena za registraci pro jeden čtyřčlenný tým je 4 000 korun, přičemž část startovného jde přímo na charitu. V ceně startovního balíčku na Pražskou štafetu 4x5 mají účastníci stejný profesionální servis, jako na všech závodech RunCzech běžecké ligy. Kromě toho se každý člen týmu může těšit na funkční adidas běžecké tričko, startovní batůžek, Picnic Box plný jídla a pití, pamětní medaili, občerstvení na trati a v cíli, převlékárny a úschovny, startovní číslo s logem dané štafety a čipem, Music Festival nebo na koncerty, kteří završí každý štafetový den. Součástí závodu bude rovněž Bambini Run, který je pro všechny děti zdarma.

Seznam charitativních organizací, za které půjde běžet, najdou běžci na tomto odkazu: www.runczech.com/cs/.

Na Pražskou štafetu 4x5 se můžete přihlašovat na www.runczech.com.

Zdroj fotografií: RunCzech.

Reklama