Čtení není nuda, ale báječné dobrodružství hlásá osmý ročník literárně-dramatickéhofestivalu Děti, čtete?, který se uskuteční v termínu od 1. do 2. června 2017 na několika místech v Praze. Festival pořádaný nakladatelstvím Meander si klade za cíl rozvoj dětského čtenářství, kreativity i fantazie. Letošním hlavním hostem bude nizozemská spisovatelka Karina Schaapman, autorka světového bestselleru Dům myšek.

deti ctete

Do Prahy přiveze i kulisy domu, kde se příběh odehrává. Bohatý festivalový program doprovodí vernisáž katalogu Nejlepší knihy dětem a soutěž Nejlepší rukopis, ve které knihy k vydání vybírají sami nejmladší čtenáři. Festival je pro návštěvníky zdarma.

Kromě autorských čtení a besed, jejichž hvězdami budou například Jiří Stránský, Vratislav Maňák, Martin Vopěnka či Ivana Březinová, tvoří velkou část programu také tvořivé díly se známými českými ilustrátory – letos například s Toy Box, Michalem Nikkarinem Menšíkem nebo Lucií Dvořákovou.

cteni

Akce na podporu dětského čtenářství se bude odehrávat v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, v Salla Terrena na Kampě a knihkupectví Ars Pragensis.

Hlavní host festivalu

Karina Schaapman (*1960)

dum mysek

Karina Schaapman je umělecký pseudonym nizozemské autorky, občanské aktivistky a političky za Stranu práce Kariny Content. Vydání jejích bestsellerových knih Dům myšek předcházelo sestrojení skutečného domu pro hračky z kartonu, zbytků látek, nanukových dřívek a dalších odpadových materiálů. Autorka vystavěla myší svět do nejmenších detailů a stále ho rozšiřuje, například o cirkusový stan pro zatím poslední díl série. Knihy mísí bohaté detailní fotografie a krátké texty z každodenního života dvou kamarádů – zvědavé a neposlušné Julie, která vyrůstá jen s maminkou, a hodného a stydlivého Sama a jeho velké rodiny. Autorka sama prohlašuje, že stála předobrazem drzé Julii, kdežto Sam je zobrazením jejího vysněného života.

Reklama