V areálu Mitrovského dvora na Vysočině letos proběhne 3. ročník celorepublikových závodů ve westernovém ježdění Black Angus Championship. Na své si tak přijdou nejen milovníci koní a ježdění, ale také gurmáni, na které čekají farmářské trhy a speciality z masného plemene skotu Aberdeen Angus. Nezapomněli jsme ani na rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý program.

 V areálu statku Mitrovský dvůr se kromě podívané na špičkové rodeové závody mohou diváci těšit na bohatý doprovodný program, třeba jízdu na koni, skákací hrad, lezeckou stěnu či minivýstavku zemědělské techniky. Součástí programu na Mitrovském dvoře na Vysočině jsou také farmářské trhy z lokálních zdrojů. Posláním trhů je představit a nabídnout návštěvníkům kvalitní regionální potraviny a další produkty, vše čistě ekologického původu nebo v tzv. „bio“ kvalitě. Nabídce dominuje nejkvalitnější hovězí maso plemene Aberdeen Angus, které je 8-10 dní vyzrálé, maso jehněčí a vepřové a široká nabídka masných výrobků. Trhy dále nabídnou med, vejce, zeleninu, sýry, sazenice či koření. Ani letos navíc nebude chybět losování o mikrovlnné trouby Whirlpool.

kov

V rámci šampionátu je pro letošní rok připraven seriál osmi závodů s pěti hlavními disciplínami. Nejlepší jezdci se kvalifikují do říjnového finále.

kov

Soutěžní westernové ježdění je původem ze severní Ameriky, kde se kovbojové trumfovali ve svém umění. Dnes se v podstatě jezdí všude, kde se chová dobytek. Všechny disciplíny totiž vycházejí z denní práce s dobytkem, která je nutná pro jeho přehánění, ošetřování, očkování či telení.  

Termíny Black Angus Championship 2014

31. 5. – 1. 6.               1. kolo Black Angus Championship 2014

14. – 15. 6.                  2. kolo Black Angus Championship 2014

5. – 6. 7.                      3. kolo Black Angus Championship 2014

26. – 27. 7.                 4. kolo Black Angus Championship 2014

16. – 17. 8.                 5. kolo Black Angus Championship 2014

23. – 24. 8.                 6. kolo Black Angus Championship 2014 (Ranch13, Slovensko)

6. – 7. 9.                     7. kolo Black Angus Championship 2014

11. – 12. 10.               FINÁLE Black Angus Championship 2014

Reklama