aiesec

Letos poprvé se v České republice v Nesměři u Velkého Meziříčí rozběhl letní kemp My Better Myself pro středoškoláky, kteří chtějí strávit léto jedinečným způsobem. Jeho organizátoři se nechali inspirovat v zahraničí a celý program se točí kolem rozvoje komunikačních a týmových dovedností středoškoláků. Celý kemp navíc probíhá v angličtině. O náplň jejich dní se stará osm vysokoškolských studentů z různých koutů světa, například z USA, Číny, Kazachstánu, Portugalska, Indie a dalších zemí.

Podobné kempy fungují v mnoha evropských i mimoevropských zemích. Letos poprvé se však podobný kemp rozhodla organizovat také jedna z českých poboček AIESEC v Praze, při Vysoké škole ekonomické. „Poté co jsem se vrátila z takového kempu z Turecka, rozhodla jsem se uspořádat podobný kemp tady u nás" popisuje dvaadvacetiletá studentka Vysoké školy ekonomické v Praze Jana Jedličková, hlavní organizátorka kempu. „Kromě klasických táborových aktivit a her tento kemp nabízí něco navíc - zlepšení angličtiny, poznávání jiných kultur, ale také rozvoj komunikačních dovedností, práci v týmu a jeho vedení a získání přehledu o možnostech v budoucím univerzitním životě."

Hlavní program tvoří několik projektů, při kterých si studenti zkouší, jaké to je, vést svůj tým lidí, jak dokážou spolupracovat uvnitř skupiny lidí nebo jestli umí udržet chladnou hlavu v časově napjatých situacích. Učí se toleranci, otevřenosti, ale přitom jejich vedoucí nezapomínají na to, že v létě je potřeba se i bavit.

Účastníci mohou také projekty konzultovat se zástupci soukromých vysokých škol BIVS, MUP, Prague College, UNVA Prague Campus a Anglo-americká vysoká škola. Od nich dostávali studenti zpětnou vazbu a mohli zjistit, zda by jejich vytvořený projekt byl úspěšný v reálném životě. Díky zahraničním lektorům mají studenti možnost se seznámit i s rozdílnými kulturami. Nechybějí však ani noční hry, sportovní aktivity od fotbálku až po odpoledne v lanovém centru a samozřejmě odpočinek. To vše mimo velká města, v přírodě.

My Better Myself není jako ostatní tábory, kde jsem byl. Dělali jsme na různých projektech, kde jsem vedl svůj tým, učil jsem se, jak prezentovat svoje nápady a to všechno v angličtině," popisuje František, jeden z účastnících se středoškoláků. K tomu ještě dodává Denisa: „Nejenom že jsme se spoustu věcí naučili, ale užili jsme si všichni hodně legrace. Naši vedoucí vždy měli připravený program, který se mi moc líbil. Každý den nás něčím dokázali překvapit. My Better Myself předčil moje očekávání ve všech směrech."

Kemp trvá 13 dní a první turnus již úspěšně skončil. Druhý kemp začíná v pondělí 19. července. Studenti i vedoucí byli velice spokojení po všech stránkách, a proto na příští rok chystáme rozšíření tohoto kempu a navýšení kapacity, " popisuje plány jeden z organizátorů Martin Radimský.

O společnosti AIESEC - praha.aiesec.cz

Mezinárodní studentská organizace, která propojuje studenty s firemní sférou a neziskovým sektorem. Prostřednictvím zajišťování zahraničních praxí pro studenty a zahraničních praktikantů pro společnosti a neziskové organizace se členové učí, jaké je to pracovat v prostřední mezinárodní organizace a vést svůj vlastní projekt nebo tým.

AIESEC působí ve více jak 100 zemích světa a za rok 2009 zprostředkoval přes 8000 zahraničních stáží po celém světě. Díky těmto výsledům i tradici, která začala založením AIESEC v roce 1948 spolupracují s touto organizací významné nadnárodní společnosti po celém světě, pro které je AIESEC zdrojem mladých talentů v oblasti managementu, marketingu, financí, HR, projektového řízení a dalších oborů.

Reklama