Vnučka bydlí v zahraničí a my bychom jí s manželem k narozeninám rádi poslali balík. Jak ho mám zabalit, aby se dárky neponičily? Odpovídá Miroslav Michalko, ředitel vyhledávače balíkové přepravy ZASLAT.CZ
5ef48131770e6obrazek.png

5ef4818301361obrazek.pngZásilky, které jsou baleny pouze do fólie či igelitu nelze později při poškození reklamovat, proto doporučuji dárky zabalit do kartonové krabice, ideálně nové a z dvouvrstvého kartonu. Jestliže přeci jenom zvolíte již použitou krabici, nezapomeňte odstranit všechny staré štítky s doručovací adresou. Ty totiž mohou způsobit zdržení zásilky, v krajním případě také její ztrátu.
Aby se předměty v krabici nepohybovaly a nedošlo tak k jejich poškození, je nutné použít vnitřní polstrování, např. bublinkovou fólii, pěnu nebo zmačkané noviny. Ať už použijete jakoukoliv výplň, měla by být minimálně 5 cm od stěn krabice. K otestování, zda jste použili dostatečné množství výplně, můžete s krabicí zatřást, pokud něco klepe o stěnu krabice přidejte výplň. K oblepení balíku v žádném případě nevyužívejte tenkou lepicí pásku nebo provázek, ale přelepte ho hrubou pevnou páskou, která zamezí rozlepení krabice a poničení přepravovaného zboží.

Více na ZASLAT.CZ
5ef4807468f28obrazek.png

Reklama