Již tuto sobotu začne na Liberecku Evropská olympiáda mládeže 2011. Zahajovací ceremoniál evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 se uskuteční v neděli 13. února od 19:30 hodin v liberecké Tipsport areně. Veřejnost má vstup zdarma!

olympiáda

Máte-li ráda zimní sporty, nenechte si ujít EYOWF 2011 (z anglického: Europen Youth Olympic Winter Festival). Jde o největší sportovní akce pro mládežnická v České republice, která se uskuteční v Liberci a dalších centrech Libereckého kraje v termínu od 12. do 19. února 2011. Její účastníci budou bojovat o medaile v osmi disciplinách: lední hokej, krasobruslení, běh na lyžích, skok na lyžích, severské kombinaci, alpské lyžování, snowboarding a biatlon.

Po skončení mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 se tak moderní liberecké areály na Ještědu a ve Vesci dočkaly opětovného využití při významné mezinárodní události. V Liberci bude centrum a veškeré zázemí tohoto festivalu, ale při této příležitosti ožijí také některá další centra zimních sportů v Jizerských horách a v regionu: Jablonec nad Nisou, Rejdice, Harrachov, Česká Lípa.

Střediska a areály pro jednotlivá sportovní odvětví

  • Alpské disciplíny - Liberec - Ještěd
  • Běh na lyžích - Liberec - Vesec
  • Skoky na lyžích - Liberec - Ještěd
  • Severská kombinace - Liberec - Ještěd, Vesec
  • Lední hokej - Liberec - Tipsport arena
  • Krasobruslení - Liberec - Svijanská aréna
  • Biatlon - Jablonec nad Nisou - Břízky
  • Snowboarding - Rejdice - Snowpark

Zahajovací ceremoniál bude pro veřejnost zdarma!

Zahajovací ceremoniál EYOWF 2011 se uskuteční v neděli 13. února od 19.30 hodin v liberecké Tipsport aréně. Potrvá zhruba sto minut a jeho součástí bude také bohatý společenský, kulturní a hudební program. V průběhu ceremoniálu vzplane olympijský oheň, symbol festivalu, který přivezli organizátoři koncem ledna z aténského stadionu Panathinaiko, dějiště prvních olympijských her novodobé historie (v roce 1896).

Veřejnost má na akci vstup zdarma.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastní mnohé významné osobnosti, například senátor Milan Štěch, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler či sportovní legendy jako Vlade Divac, Katarina Wittová, Jean Michel Saive, Věra Čáslavská, Jan Železný, Květa Pecková a další...

Kdo zažehne olympijský oheň?

Na posledních metrech ponesou olympijskou pochodeň běžkyně na lyžích Petra Hynčicová a hokejista Josef Mikyska, který řekl: „Jsem moc rád, že u toho mohu být. Zatím trému nemám, ale až poběžím s pochodní směřovat před tolika diváky k pódiu, asi se rozklepu.“

Reklama