Pořiďte výhodně dvě dětské knížky ke dni dětí! Zajíček Strakaté Ouško a Neuvěřitelné dobrodružství cvrčka Jeronýma, vodníka Dřevojánka a jejich kamarádů. Akce trvá do 2. 6. 2011!

Den dětí se blíží - potěšte své ratolesti knížkou! A proč ne rovnou dvakrát...

knihy

Zajíček Strakaté Ouško

Pro děti počtení i poučení.

Stále se ukazuje - a v poslední době snad ještě víc - potřeba tolerance vůči odlišnostem a přede­vším potřeba prevence, výchovy k takové toleranci od útlého věku. Velice vhodnou knížkou pro děti a jejich rodiče, která takové toleranci nenápadně učí, je Zajíček Strakaté Ouško Jindřicha Fran­tiška Bobáka, kterou krásnými ilustracemi doprovodil Ladislav Pálka (vydalo nakladatelství Amenius).

Tato dobrodružná pohádka vypráví osudy malého zajíčka, který přišel na svět jiný - jedno ouško má strakaté - a podle toho dostane také jméno. Zajíček se proto velmi trápí, ale jak vyrůstá, zjistí, že jsou mnohem důležitější věci než to, že se odlišuje od svých sourozenců a od ostatních. Ouško zažívá růz­né příhody (jde k tetě pro svačinu, potká stonožku, zažije bouřku, musí i s ostatními utíkat před honci, ztratí se atd.) a nakonec si najde nevěstu a ožení se.

Různá poučení z příběhu nijak nevyčnívají, knížka je milá vyprávěním i ilustracemi a také několika hravými, snadno zapamatovatelnými verši. Kniha je propagována i v rámci kampaně Rosteme s knihou.

Neuvěřitelné dobrodružství cvrčka Jeronýma, vodníka Dřevojánka a jejich kamarádů

Kdysi byla jedna vesnice - Zbožná -, ale už zmizela a u rybníka, kde vesnice stávala, začíná les. Rybníku se podle zaniklé vesnice říká Zbožáček. Malý pavouk poutníček Michal jednou rozumuje o tom, jak asi vypadá takový vodník. Cvrček Jeroným se jeho představám vysmívá -vodník jistě vypadá jako on, tedy jako cvrček. Kolem letí vážka Blaženka. Pak přiběhne večerní vánek Goliáš. Ten vznese Jeronýma a Michala do vzduchu. Ted mohou letět jako vážka Blaženka - jako na létajícím koberci. U rybníka chtějí vidět vodníka Dřevojánka (jméno dostal podle množství dřeva rostoucího kolem) a měsíční vílu Lucinku. Přidá se i vítr Herkules. A neuvěřitelné dobrodružství, plné poetiky i nevtíravých poučení pro malé čtenáře, doplněné několika básničkami, může začít.Dřevojánek popálí Jeronýmovi křidélka. Je­roným je v úzkých, dokonce mu zdřevění nohy. Pomoc mu přivede Blaženka. Pak třeba staví a ladí harfu...

Pohádková knížka olásce a přátelství se jmenu­je Neuvěřitelné dobrodružství cvrčka Jeronýma, vodníka Dřevojánka a jejich kamarádu, napsal ji Jindřich František Bobák, pěknými ilustracemi ji doprovodil Ladislav Pálka a vydalo nakladatelství Amenius (stejně jako předchozí Bobákovu knížku pro děti Zajíček Strakaté Ouško). Ještě dodám, že knížka je propagována také v rámci kampaně na podporu čtení Rosteme s knihou.

Reklama