Nemáte-li na sobotu ještě plán, jak den strávit, může být zajímavým tipem návštěva nové budovy Českého rozhlasu, která bude pro veřejnost přístupná vůbec poprvé.

 

I když se tomu někdo bude divit, rádio je stále velmi oblíbené medium. Veřejnoprávní vysílání si může navíc dovolit více menšinových a náročnějších programů, takže je z čeho vybírat.

 

Vloni na jaře zakoupil Český rozhlas novou budovu v Římské 12 na Vinohradech, kterou vybavil moderními studii a technologiemi. V rámci dne otevřených dveří si máte možnost prohlédnout vysílací pracoviště ČRo 1 – Radiožurnálu, ČRo 2 – Prahy nebo stanice Český rozhlas Leonardo.

 

Bude možné si také vyzkoušet ovládání webové kamery, umístěné v pavilonu goril v pražské ZOO. Dále proběhne setkání s osobnostmi jako je Jiří Suchý, Jitka Moravcová, Pavlína Filipovská, Václav Větvička nebo Ivan Kraus.

 

Časové vstupenky na prohlídku se budou zdarma rozdávat v sobotu 17. května od 7.50 hodin v Římské ulici 13. Prohlídka je fyzicky náročnější a není bezbariérově přístupná.


Posloucháte rádio? Je pro vás rozhlas stále důležité médium?

Reklama