Jak zabavit své děti - zahrajte si s nimi na mrtvého brouka. Anebo Pevnost Boyard po Brněnsku, kterou nedávno vymyslel manžel čtenářky Mio. Jak se tyto hry hrají, zjistíte po otevření této novinky...

Toto je první čtenářský příspěvek k tématu: Jak bavíte své děti? Zaslala ho čtenářka Mio a popisuje v něm hned několik způsobů, kterak si s dětmi hrát, když už malé nebaví hračky a vyžadují vaši pozornost.


Ahoj Kubo i ostatní hráči a zabávači,

děti mám malé, svou duši i manžela rozpustilé, tak nám to jde docela dobře dohromady. Ač dětský pokojíček praská ve švech, někdy opravdu k jejich dětské radosti nestačí ani zástup Bárbín s Bořkem Stavitelem v čele a milá robata nám lezou krkem... teda ehm... jsem chtěla napsat - nám lezou na krk, hlavu, prostě chtějí se bavit jinak. Tehdy přicházejí na řadu hry rodinné - výmyslové. Mezi nejoblíbenější patří „Blbiny v ložnici“ či „Mrtvý brouk“ - toho jsem tu již onehdá popisovala - v krátkosti - rodič zalehne, předstírá (tedy někdy i nepředstírá) spánek, děti po něm skáčou a po určitém intervalu rodič (mrtvý brouk) chňapne po malé dětské ručce či nožce, je plno vřískotu a smíchu atd.

Před nedávnem se děti nudily a Miák pro ně proto vymyslel novou hru, tzv. „Pevnost Boyard po brněnsku“ :-)).

V čem hra spočívá:

Na malé papírky se napíší hádanky (indicie), tyto se rozmístí(schovají) po celém bytě a dítě hádá, čímž nachází místo další ukryté indicie, ta ho zase pošle dál. Poslední ho dovádí na místo odměny v podobě laskominy či obrázku nakresleného tatínkem (ze zkušenosti doporučuji spíše tu laskominu).

Zde na ukázku pár indicií vymyšlených mým drahým chotěm:

  • Když oči se mi spánkem klíží, hlava padá na to místo (dítě se musí dovtípit, že další papírek s indicií najde na polštáři)
  • Utíkám, i když nohy nemám - jen ručičky (dítě hledá hodiny)
  • Malou placičku tam dáváš, která umí zpívat (CD přehrávač)
  • Pro můry to slunce bývá, tak kolem něj krouží (lampa)
  • Ach jo, zase jsem přibral 2 kila (osobní váha)
  • Jména králíků z klobouku - kam patří (záchod)
  • Když zatočím kolečkem, tak je tam teplo kuřeti i bůčku (trouba)
  • atd. atd..


Na každou hru se vymýšlí nové indicie. Pokud máte sklerotické dítě, můžete použít i ty staré. Pokud používáte stále nové, ale dítě vám tvrdí, že to už bylo, jste sklerotičtí vy :-))

Hraní v duši všem přeje,
Mio

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. března 2011: Jak bavíte své děti?

Téma dne je i otázkou na kterou se tentokrát ptám...

  • Jak bavíte své děti?

Určitě se vám to již stalo, že vaše dítě vyžadovalo pozornost, ale nechtělo si hrát s obvyklými hračkami. A tak jste musela vymyslet nějakou hru, nebo jinou aktivitu, kterou jste maličké zabavila. Pište mi své zkušenosti s aktivitami pro děti, které pro ně vymýšlíte. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu uvedenou níže. Jeden z příspěvků ocením krásným dárkem, totiž hru Scrabble - Junior. V předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, zašlete svůj mail dnes 25. března nejpozději do 15.00 hodin. Délak vašeho příspěvku, ať je rovna minimálně délce tohoto odstavce.

scrabble

Reklama