A pohodový je i příspěvek od čtenářky s nickem tinkib, která si nedávno vyřizovala pas a s paní za přepážkou navázala milý rozhovor.  

Dobrý den,
věřím, že na dnešní téma máme všichni různé názory. Osobně jsem se setkala většinou s milými úřednicemi, které mi uměly poradit a i přes nával práce se snažily tvářit příjemně a nebýt protivné.

Letos mi končí cestovní pas a tak jsem se vydala na úřad, abych si zařídila nový a mohla vyrazit na dovču. Měla jsem štěstí, že jsem vyrazila včas a byla na místě asi 10 minut před otevírací dobou. Po mně se tam už začalo štosovat několik lidí, kteří vypadali dost nedočkavě. První místo bylo ale moje, takže s úderem celé jsem směle zaťukala a vešla. Na paní úřednici bylo vidět, že je unavená a nejradši už by byla doma. Snažila jsem se tedy být na ni milá a usměvavá a nic zbytečně neprodlužovat. Bylo vidět, že jsem paní kápla do noty, protože mi začala vyprávět, jak měla celé dopoledne samé otravné a nepříjemné lidi, kteří na ni i křičeli...a já že jsem taková usměvavá, že je jí hned líp, když má před sebou ještě celé odpoledne.

Žádost byla vyřízená asi za 6 minut, popřály jsme si hezký den a já odcházela s pocitem, že je opravdu třeba nejít na úřady s bubákem v hlavě a pocitem, že se musím na úřednici mračit, protože je to jen „kancelářská krysa“. Stejně, jako tolerujeme ostatní a přejeme si mít pohodový pracovní den, tak bychom to měli přát i úředníkům. Taky jsou to jenom lidi...

Hezký den a usmívejte se ;)
Čtenářka tinkib

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Hezky jste to napsala. Já se chovám přesně tak. I když vidím, že je úřednice unavená (i ony na to mají právo), snažím se ji s úsměvem pochopit.
Ano, jsme jenom lidi.
Děkuji za příspěvek a přeji pěknou dovolenou ))
Saša

Téma dnešního dne 25. 7.: Úřady a úředníci

  • Jaké máte zkušenosti s jednáním na úřadech?
  • Jste vy sama úřednice?
  • Už jste se někdy u přepážky pohádala?
  • S jakého důvodu nejčastěji?
  • Pokládáte nějaká úřednická místa za úplně zbytečná?
  • Anebo naopak, některá chybí?

O úřadech a úřednících (doufám, že přijde i příspěvek přímo „od stolu“ )
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: parfém od Avonu BOND GIRL FOREVER (aby při vyřizování na úřadech hezky voněla).

parfem

Reklama