Milá redakce!I já přidám svou troškou do mlýna na téma "Kameny".

Kameny nás intenzivně provázejí již šestým rokem, a to od koupě venkovského stavení, na kterém neustále pracujeme. Tudíž jsme na kameny naráželi při každém kopnutí do země, a že to byly až veliké placáky, ze kterých časem budou chodníčky.

Za plotem máme zase velikánské balvany, které se někdy na něco budou hodit, ale bohužel s nimi nepohne ani partner.

Pár jich přesunulo nějaké stavební hrabátko za barák, aby i kozy měly nějaké ty Tatry na skákání. No po hrabátku zůstaly hluboké koleje, tak aspoň máme kam zavážet hlínu.

Pak máme ještě hromadu oblázků a tu má dcera raději než písek. Takže teď pořád hledá diamanty, které nejsou ničím jiným, než obroušeným sklem. Neustále chodí ukazovat zaručeně nejkrásnější a nejlépe nějaký drahý kámen. Pár už jich viděla i naše pračka, ale počítám, že té se to tolik nelíbilo.

Nemohla jsem dceru odnaučit, aby kameny netahala do baráku. Takové ty větší, asi pěti centimetrové oblázky malovala fixama, ale těma, co se hned smazávaly.

A jednou přišel její roční bráška s pusou zelenou a rukama zamazanýma od fixu. Tehdy uznala i ona, že teda kameny nejsou nejlepší hračky a už letěly do nedodělané terasy, která jednou bude z řezaného kamene.

Od té doby mám alespoň doma od kamenů klid. Ale jít s dcerkou na procházku dá hodně nervů, pokud spěcháte a chcete ještě něco dělat. Dcerka totiž jde šnečím krokem a kouká po cestě, jestli tam není nějaký pěkný šutýrek.

A co teprve, když jela k mým rodičům na prázdniny. Ti totiž mají zahradu ne z mulčovací kůry, ale právě z oblázků. Takže neustále vyprazdňovali své vnučce kapsy, které stahovaly její tepláky až ke kolenům.

Nakonec jí moje mamka nachystala kýbl oblázků, ať si je vezme domů, ale to už můj taťka s oroseným čelem bojkotoval, protože auto má vypulírované, že by se z něj dalo jíst a to by ho asi fakt ranilo, převážet kameny.

Nehledě na to, že my jich tady máme haldy. A tak tedy sláva kamenům, které zabaví naše dítko a trochu zkrášlí naši zahradu!

S pozdravem tindi1 


No, jak píše někde v diskusi DanaD, děti se chovají intuitivně. Nejsi tedy sama. I moje děti měly plné kapsy kamenů. Kdyby jen kapsy, Pavlínka je například pojídala a zkus jí otevřít pusinku násilím. Stejně ho stihla spolknout. Proč? Protože ony prostě vědí, co je zdravé. Míša :)))


Dnešní téma je celé věnováno kamenům.

Nejen těm drahým, ale každému kamínku, protože on je vlastně drtivou většinou otcem toho šperku, který vsazen do stříbra, zlata…

Všechno o kamenech, jejich léčivých vlastnostech i magickém použití je předmětem dnešního tématu a námětem pro vaše e-maily.

Co chcete vědět o tom svém kamenném příteli i to, jak o kameny pečovat a jak je nabíjet o tom dnes můžete psát a ptát se na redakce@zena-in.cz.

Cenou pro vylosovaný příspěvek bude jak jinak než kniha o kamenech.

h

Reklama