Jako poslední samostatný příspěvek jsem zvolila příspěvek od další opravdové milovnice zvířat (a jmen) – čtenářky s nickem Tindi. Navíc posílá úžasnou fotografii.

Zdravím redakci Zena-in a její čtenářky!

U nás vždy bylo a stále je pojmenováno i to poslední malé zvířátko.
Na zvířátka z mého dětství a puberty nikdy nezapomenu. Všechny jsem je měla ráda a vždycky si budu pamatovat jména jako Rainbow (trikolorní morče, tedy Duha), Kelly a Dusty (psi podle tehdejších seriálových hrdinů) a Tindi (koňská dáma v důchodu, se kterou jsem strávila nejkrásnější dobu dospívání).
Novou kapitolu mého života odstartoval pejsek z útulku Jack, ze kterého jsem udělala canisterapeuta. Za jeho života jsem si našla svého životního partnera, nynějšího muže. Ještě s prvním dítětem jsem jezdila s Jackem do stacionáře na canisterapii. Bohužel, když mělo naše druhé dítě rok, Jack zemřel. Nikdo ho již nenahradí. Každé zvíře je originál a osobnost, proto u nás nikdo nedostane stejné jméno. A tak k našemu domečku přibyl nalezenec německého ovčáka Jimmy, malá kříženka Bella, kočka Sára. Kobylka Zorka už své jméno měla a za pár měsíců budeme vybírat jméno pro její první hříbě.

Samostatnou kapitolou jsou naše holandské zakrslé kozy. Všechny mají česká jména - Matěj, Tereza a Rozárka. Je vždy zajímavé vymýšlet jména pro jejich ratolesti. Obzvlášť, když poslední dobou mají samá dvojčata. A tak nám tady dováděli a poskakovali: Líza, Vločka (protože byl bílý), Čert (ten byl zase černý s hvězdičkou), Nelinka, Kamil, Apple, Cherrry, Matýsek. Všem jsme našli hodné majitele, kteří je mají jako mazlíky. Za měsíc nás čeká nové vymýšlení jmen. Už se na to s dětma těšíme.

V srpnu nám tady přibyl Pepík s Žofkou - minigottingenská prasátka. Žofka je bílá a Pepík má černé fleky. Dost jsem se zasmála, když u nás byly děti z dětského domova a všechny si nejvíce zamilovaly prasátka. Romské děti se k nim hrnuly a horečně se ptaly, které je gádžo a které cigán. Vždycky se těším na jejich návštěvu, je tu veselo a děti si naše miláčky muchlají. 

Když se mě někdo ptá, kolik máme slepic, tak začnu na prstech ruky jmenovat každou slepici a tak se teprve dopočítám. Až na Pajdu (která měla zlomenou nohu v dlaze), pojmenovávají naše opeřence děti. Takže dále máme Holokrčku, Kápo, Slepi, Zlatku,....  Když se k nám dostali indičtí běžci, dostali jména Max, Anča a Kačka. K tomu máme andulky Haničku, Pepíka, Elišku, Andulku a ptáčka zebřičku.

Ještě bych málem zapomněla na králíky Johnyho a Lauru. Ti jsou pojmenováni od původní majitelky. Další králičici Ariel pojmenovala dcerka. K tomu patří morčátka Ferda, Móňa, Blind (narodila se slepá) a Zůza, která teď porodila deseti centimetrové morče. Všichni jsme koukali a nechápali. Sameček dostal příhodné jméno Goliáš

Pokud měl někdo trpělivost, pročíst se jmény našich miláčků až dokonce, tak mu tleskám. Tento článek byl záživný asi jako telefonní seznam, že? Ale když už psát jména našich zvířecích kamarádů, tak se nesmí na nikoho zapomenout. Jména vybíráme kolikrát podle toho, jak zvířátko vypadá a koho nám připomíná. Třeba kočce Sáře říkáme kolikrát Lemur, podle toho, jak chodí se vztyčeným pruhovaným ocasem. Asi je každému jasné, že u nás není žádné zvířátko k snědku. Nejsou totiž pojmenované podle politiků, jak se to dělá u známých u prasátek určených na zabíjačku:)

Mějte se krásně a zdravím všechny milovníky zvířat, chcete-li „blázny“.

S pozdravem Tindi

kun

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Ono je to ale krásné bláznovství, viďte?
Děkuji za obsáhlý příspěvek, já ho přečetla celý :) Ovšem třešnička na dortu je ta fotografie.
Pěkné dny se všemi zvířátky
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama