Zdravím všechny na Ženě-in!Já jsem od malička milovala Vinnetoua, takže jsem se vždycky chtěla jmenovat Rybana nebo Nšoči.

To mě opustilo v době, kdy jsem viděla poprvé Hříšný tanec a svého idola jsem vyměnila za Patricka. Nicméně exotičnost jmen mi zůstala a podporu jsem našla i ve svém partnerovi.

Když jsme čekali naše první dítě, zvedli jsme všem budoucím babičkám a prababičkám adrenalin. Jelikož jsem druhá Soňa v rodině, nechtěla jsem postoupit na stupínek své mámy, kterou vždy nazývali Soňou starou. Nicméně má praprababička byla Žofie, ze které pochází i jméno Soňa. Proto jsme tradici tohoto jména udrželi a dcerka se jmenuje Sofie, od které bylo odvozeno jméno Žofie (to abychom se pěkně zamotali). Význam těchto jmen je "moudrý".

A jelikož jsme chtěli mít "Moudrou dívku z hor", jmenuje se naše dcera Sofie Montana. Montanu jsme si museli koupit u soudní znalkyně již před 5-ti lety a nyní je v Česku uznána.

No u druhého dítěte, už našim příbuzným stály vlasy hrůzou na hlavě. Doma máme "Vítěze", tedy synka jménem Neil (čte se "níl"). Je to jméno podle kamaráda z Kanady.

Až později mi partner řekl, že tomu kamarádovi říkají Neil, ale doopravdy se jmenuje Cornelius.
Na kluka bych podle kalendáře jméno nevybrala. Na holčičku se přeci jen dá, krásná je Eliška, Terezka, Karolínka.

Jenže všechna tahle jména už nám vyžrali naši přátelé. A u jiných u nás silně působí asociace, vždy si u každého jména představíme člověka, který se tak již jmenuje, a je konec. Takhle máme doma originál, který nám nikdo nezprotiví.

Vím, že to spousta lidí nemůže překousnout a určitě za zády mají plno poznámek, ale nám se tato jména prostě líbí. A kdy slavíme svátky? U Sofie se uvádí dva datumy, ale my využíváme ten, který je stejný jako můj svátek, tedy na Soňu. Neil na matrice svátek zaznamenaný nemá a v Kanadě svátky neslaví. Ale jelikož Tomáš se také slaví v březnu, Neil slaví zase na tatínka. Takže jsme všichni březnoví. :)

Zdravím všechny, ať se jmenujete jakkoli!

tindi

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, hele, v pohodě jména. Pořád jsi na tom skvěle. Představ si, že bys měla nepřekonatelnou slabost pro Sandokana :-))) Krásný den i Tobě. Míša.

Reklama