Nábytek i doplňky, včetně hrníčků, které mají duši. To upřednostňuje čtenářka Tina5, která nám o tom ve svém příspěvku i krásně píše.

Milá redakce, děkuji za toto krásné téma, které mi i v tomto deštivém počasí rozsvítilo v dušičce krásné vzpomínky na babičku, na strýčka, po kterých tu mám staré věci, které nikdo nechtěl (co se starými krámy), ale pro mne samotnou mají nevyčíslitelnou hodnotu, vzpomínky na mé blízké, na mé dětství.

Mám tu třeba staré oprýskané hrníčky, do kterých babička každé ráno vařila bílou kávu, dědeček si do kávy nalámal chléb neb zuby už neměl.

Staré věci podle mne mají duši, kus sebe do nich vtiskl nejen ten, kdo je tvořil, ale i ten, kdo je používal.

Tak tu mám opravdu bytelný dřevěný stůl po babičce, dortovou formu, kterou dělal sám dědeček, již zmiňované hrníčky, na které mi nikdo nesmí sáhnout, staré vyřezávané židle..

Díky Pánu Bohu máme velký dům, takže tu o tyto srdeční záležitosti nezakopáváme a s manželem se oba shodneme na tom, že není nutné mít věc novou, ale funkční.

Jsem hrníčková, a když si udělat radost a koupit si hrníček, potřebuju ho obejmout oběma rukama, chvíli držet a pak buď přeskočí jiskra a cítím tu dušičku, nebo nepřeskočí, a i když je hrníček sebekrásnější, vracím jej a radost si udělám třeba jindy.

Kdybych si mohla vybrat, brala bych starou kuchyň s velikou pecí či kachlovými kamny, takové to srdce domova, které se vytratilo z moderních domovů, ale to je jen takový neuskutečnitelný krásný sen.

Super moderní katalogové domácnosti mi nic neříkají, ale neodsuzuju nikoho, kdo si tak své bydlení zařídí. Jsme přece každý originál a každému se líbí něco jiného, jinak by na světě byla veliká nuda.

Krásný den plný krásných vzpomínek přeje Tina5

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Ty jo, tak kachlová kamna s velkou pecí, to by byla nádhera, to bych si také dala líbit. Nejen, že se v nich dobře peklo, ale ještě i krásně hřály. Mít tak v tomto studeném počasí i nějaké tady v redakci…
Moc hezký příspěvek, děkuji, že jsi napsala a já se jdu podívat po nějakém tom hrníčku :)
Saša

Téma dnešního dne: Nábytek, který nikdy nevyhodíme

 • Máte doma nějakou „skříň po babičce“?
 • Máte nábytek, který už není dávno moderní, ale přesto ho nevyměníte?
 • Jedná se o jednotlivé kusy, nebo celé zařízení bytu?
 • Jste staromilec, nebo zařizujete domácnost podle toho, co je moderní?
 • Líbí se vám moderní design, nebo starožitnosti?
 • Máte ve své domácnosti nějaký svůj oblíbený kousek?
  Křeslo, komodu, skříň…
 • Shodli jste se s partnerem na stylu zařízení domácnosti,
  nebo to nechal zcela ve vaší kompetenci?

O nábytku, který nikdy nevyhodíte, piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

můžete posílat i fotografie
Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem:  fondue na čokoládu

fondue

Reklama